El İşleri MÜKEMMEL V YAKA MODEL BABALARA GÖRE BATİK İPLE SÜVETER YAPILIŞI

MÜKEMMEL V YAKA MODEL BABALARA GÖRE BATİK İPLE SÜVETER YAPILIŞI

883
Batik-ipten-yetiskin-adam-Suveter-anlatimi
Batik-ipten-yetiskin-adam-Suveter-anlatimi

Büyük erkekler için Eşinize, oğlunuza, babanıza, kayınpederinize ya da erkek kardeşinize göre Batik ipten V Yakalı Yetişkin erkek süveter modeli.

Çok güzel ve temiz V yaka nasıl yapılır? Bu modelde onu da göreceksiniz. V yaka Erkek süveteri tam anlatımlı tarifini izleyebilirsiniz.

buyuk-adamalara-gore-aciklamali-batik-Suveter
buyuk-adamalara-gore-aciklamali-batik-Suveter

Kartopu Elite wool Prints ipi 3,5 numara şiş ile büyük adam süveter modeli örülmüştür bu yumakla 100 gram da 220 metre ip olan örgü ipleri.

%40 yün içeren akrilik ve yün karışımı güzel bir ip. Tek renkli ipler ya da benzer Batik ipler ile de bu modeli yapabilirsiniz.

L-beden-etekten-erkek-adam-suveter-L-beden
L-beden-etekten-erkek-adam-suveter-L-beden

L beden Batik iple Büyük erkek süveteri olarak çalışılmış. Aynı modeli erkek bebek süveteri, erkek çocuğu süveteri ya da genç erkek süveteri olarak da çalışabilirsiniz.

Büyük Erkek Süveter fabrika lastiği ile başlanıyor. Lastik yapımında 3 no şiş, model yapımında 3,5 no ile çalışılıyor.

Fabrika lastik ile başlandığı için ilmekler atılması gereken ilmeklerin yarısı kadar atılarak, model başlanıyor.

Büyük Adamlar İçin Etekten Başlamalı Tam Anlatımlı Süveter

Yani hangi? sayıda başlayacaksınız, o sayının yarısı kadar ilmek atarak başlıyorsunuz. Süvetere 80 ilmek atarak başlanıyor. Toplam sayı daha sonra 160 ilmek olarak lastikte devam edecek.

Modelin örneği 8 ve katları ile çalışılıyor. Beden büyütme ya da küçültme yaptığınızda bu 8 ilmek ve katları üzerinden ilerlemeniz gerekmekte.

buyuk-adamalara-yetiskin-batik-Suveter
buyuk-adamalara-yetiskin-batik-Suveter

Biraz büyümesini istiyorsanız Bir 8 ilmek daha ekleyebilirsiniz. Küçük Small beden bir erkek süveter modeli içinde 8 ilmek eksilterek başlayabilirsiniz.

80 ilmeği 160 ilmeğe çıkarabilmek için bir tane dola, bir ters örgü, bir tane dola şeklinde tüm ilmekler yapılıyor ve ilmek sayısı 160 ilmek ile Lastik örgüye devam ediliyor.

Lastik bir ters, bir düz yapılarak tam 6 santim boyunca süveterin etek lastiği çalışılıyor.

Lastik bitiminden sonra hem 3,5 numara örgü şişine geçiliyor. Hem de ilmek sayısı 134’e düşürülüp o şekilde ön parça ilerliyor.

Model kurulumu yapılıyor ve Örgünün boyu 42 santim, eni 55 santim olacak şekilde kol altına gelene kadar örgü devam ediliyor.

Batik-ipten-L-beden-aciklamali-sesli-Suveter
Batik-ipten-L-beden-aciklamali-sesli-Suveter

Koltuk kesme işlemini örgünün düz yönünde her iki kol içinde 10’ar ilmek daha eklenerek kollar çalışılıyor.

Ön parçanın bitiminden sonra arka parçaya geçiliyor. Yine aynı şekilde lastik örülüyor, ilmekler 160’tan 134 ilmeğe düşürülüyor.

Model aynı şekilde kuruluyor ve aynı sayılarda arka kol kesimi yapılıp, arka parçayı tamamlayıp, son olarak V yaka lastiği yapılarak model tamamlanıyor.

Video: Anne İşleri

Yetişkin Boy Alttan Başlama Büyük Süveter Yapımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz