Menü Kapat

Nazarca-kabarik-renkli-cizgi-harosali-orgu-yapilisi

MİNİK RENKLİ ÇİZGİ HAROŞALI ÖRGÜ BEBEK MODELİŞimdi Hanımlar Bebek/Çocuk örgüleri için çok iddialı yelek, hırka, süveter bere modeli için Çalışılabilir Minik haraşo Kabarcıklar Renkli örgü modeli tarifi ile birlikte Şahane bir model daha Öğreneceğiz..

Arkasında örgüde ip geçişlerinin kirliliği olmaması Bu modele ayrı bir güzellik katıyor. Bu Tarz örgülerde arkadaki ilmek geçişleri Maalesef ki zaman içerisinde yıkandıkça örgüde kasmaya, büzülmeye neden olabiliyor.

2021-kabarik-renkli-orgu-modelli-desenler
2021-kabarik-renkli-orgu-modelli-desenler

Hele ki örgü sıkı örülmüş ise yıkandıkça keçeleşiyor, yani daralıyor bozuluyor, yapısı ve görünümü gidiyor. Ama bu şekilde arkası temiz ip geçişleri örgü içinden yapılan modeller de daha bir kullanışlı daha bir kullanışlı oluyor.

Renkli küçük kare kabarcık Desenler şeklinde yapılan model uzaktan bakıldığında çizgi desenli gibi görünüyor. Tuğla desenleri gibi küçük haroşa çizgilerden oluşmakta.

anlatimli-sesli-renkli-minik-harosa-modeli
anlatimli-sesli-renkli-minik-harosa-modeli

İki şişle 4 renkli güzel ve kolay bir örgü modeli arayanlar için bu örgü tavsiye edilir. Kabarık zincir desenleri gibi çok farklı desenler Minik haroşa çizgiler örgüsü kullanılabilir.

Örgünün tarifini bizlere gösteren, Yağmurun Hobileri kanalında yayınlayan sevgili Yağmur Hanım’ın önerileri ve tarifi ile bu modeli yapmakta zorlanmazsınız, çok kolay bir model.

Renkli Kabarık Minik Haraşo Örnekli Örgü Deseni

Minik Renkli Çizgi Haroşalı Model de Arada 3 er ilmek düz ilmek yapılarak model hazırlanıyor. Sevgili Yağmur Hanım modeli 4 renk olarak çalışmış ve bu şekilde göstermiş.

bebeklere-renkli-kabarcikli-harosali-model
bebeklere-renkli-kabarcikli-harosali-model

Modelin ilmek sayısı 8 ve katlarından oluşuyor.Modeli kurmadan önce 3 tane daha ilmek ekleyip Ondan sonra modeli kurabilirsiniz. Örgü altına Haroşa örgü ile beyaz renk 4 diş model çalışmış.

Burada sadece Bizler ile paylaşmak adına örnek çıkarmak için altına Haroşa örgü örnek yapılmış, çokta uymuş Aslında. Siz nasıl isterseniz yapabilirsiniz.

4-renk-2-sis-minik-renkli-harosali-model
4-renk-2-sis-minik-renkli-harosali-model

İsterseniz her şeyi ayrı bir renk ile de verebilirsiniz. 3 numara 2 örgü şişi,4 Renk iple model hazırlanmış. Modelin arka yüzü eski bebek battaniyesi modellerine sahip, Gökkuşağı örgü modeli gibi görünüyor arkası bile ayrı bir güzel.

Kaynaklar.Yazı nazarca.com-Videolu Anlatım Yağmurun hobileri Kanalına Aittir.

Kabarcıklı Minik Kare Desenli Çizgi Haroşalı Örnek Yapılışı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir