Örgü Modelleri MAVİ CAM BONCUKLA SANDIK DOLDURAN OYA

MAVİ CAM BONCUKLA SANDIK DOLDURAN OYA

477
mavi-cam-boncukla-ceyiz-oyasi
mavi-cam-boncukla-ceyiz-oyasi

Mavi Cam Kum Boncuklar ile yapılıp dikilen Sandık Dolduran Oya Modeli nasıl beğendiniz mi? Beğenenler içeri gelsin Tarifi var, bu modeli hep birlikte yapmaya davetlimsiniz.

Bu Sabah arka,arkaya İplik Oyaları,Boncuk Oyası ve Değişik Yeni Oyalar paylaştım.Şimdi de bu modeli anlatacağım ama ilk neler yapılmış bir bakalım.

Sonunu olandan Zahmetli Şık Oya Modeline ilk bakabilirsiniz. İplik Oyası Tülbent modeli olup biraz marifetli Eller isteyen bir Oya.

Yeni Sezon Oyalar için de 3 renk ile işlenen 2 sıralı Oya Örneği için burada Yeni Oya Tarifi ile bunu da beğeneceğinizi umuyorum.

kum-boncukla-sandik-dolduran-yazma-oyalari
kum-boncukla-sandik-dolduran-yazma-oyalari

Sandık Dolduran Oya Yazma Örnekleri Etkinliğine başlayalım.İlk olarak Bu modele Cam Kum Boncuklar almalısınız. En Küçük boy Cam Boncuklar.

21 veya 22 numara Tığ kullanılır.İlk olarak elinizde ilmeği oluşturun.Boncuklar ipe geçsin ondan sonra ilmek. 3 cam kadar zincir çekin 3 boncuk alın düğümleyin.

Kalan zincirin üzerine 7 sık iğne yapın. 3 boncuk daha düğümleyin. 7 zincir çekin dönün ilk yaptığınız boncuğun ortasına batın.

Tekrar 7 zincir 3 boncuk düğümleme diğer başa kapatma.Bu şekilde bir o tarafa kapatılıyor bir bu tarafa.Videolu Oya Açıklaması işinizi kolaylaştırır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz