Menü Kapat

lale-yollari-orgu-modeli

LALE YOLU DESENİ ÖRGÜ MODELİÖrgü Lale Yolları Modeli Tarifi. Kimilerine göre Ters lale örgü modeli, Akan Laleler örgü modeli gibi İsimleri de olan modeli açıklamalı olarak sizlere sunuyoruz.

Nostaljik Örgü modellerine Bugün yine çok Eskiler tarafından da bilinen Ters laleler örgü deseni adıyla en çok bilinen bir model.

ajurlu-ters-lale-modeli
ajurlu-ters-lale-modeli

Ben bu örneği Akan Laleler örgü ve Lale Yolları örgü modeli adıyla da biliyorum. Çok güzel, Angora iple bence çok daha güzel olmuş

Bebe ipleri modeli o kadar farklı gösterdiğini söyleyemem, Ama angora ipleri ile hakikatten Çok şahane ve şık bir örgü tarifi ortaya çıkmış.

orgu-lale-yolu
orgu-lale-yolu

Lastik istemeyen bu örneğin başlangıcı Kıvrımlı. Her zamanki gibi kendinden Örgü başlaması Kıvrımlı örgüler Şal,Etol, yelek, Hırka, Boyunluk gibi modellere çok uygun.

Lastiksiz örülen örgü modelleri içinde zikzak başlayan ya da Kıvrımlı örgü Lale Yolları deseni gibi başlayan birçok modeli sitemizde görebilirsiniz.

orgu-ters-laleler-yollu-desen
orgu-ters-laleler-yollu-desen

6 dilimli Laleli örgü modeli çok rahat örebileceğiniz çok şık duran bir örgü modeli.

Bu Modeli ile ben daha önce paylaştığınızda ortada ajur olmadan sadece haroşa ilmekler ile yapılmıştı Burada ufak bir değişiklik yapılmış Lale kenarlarında birer ajur bırakılmış aralara.

lale-yollari-sis-orgu-yelek-deseni
lale-yollari-sis-orgu-yelek-deseni

Model dilimlerin Hepsini tam olarak denk gelmesi desenin tam olarak oturması için 14 ve ilmekleri olarak ilmek hesabı yapılır.

Son olarak tüm ilmekler atıldıktan sonra 3 ilmekte eklenerek model başlanır.

Kaynak: Video,Resimler ve Örnek Anlatımı Canselin Örgü Dünyasına Aittir.Teşekkürler.

Lale Yolu Örgü Modeli Videosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir