Menü Kapat

sari-kus-basakli-lif-modeli

KÜS BAŞAKLI SARI LİF MODELİ YAPIM AŞAMALIKüçük Kare Lif,Örgü El bezi olarak isteyen Bebek Battaniyesi için de kullanabileceği Küs Başaklı Lif Modeli Tarifi için Videosunu izleyebilirsiniz.

Sarı ve Beyaz lif ipleri ile yapılan Kenarları Sarı,Beyaz Oyalı Lif modeli nasıl yapılır? Detayları anlatmaya başlayalım.

Ne örmek istiyorsanız  Sarı iple başlayarak Onun genişliğinde gevşek zincir çekerek başlanıyor.İlk sıra için aynı renk ile devam ediyoruz.

orgu-kus-basak-modelli-banyo-lif-tarifi
orgu-kus-basak-modelli-banyo-lif-tarifi

Örnek anlatımına İlk sıra 40 zincir çekiliyor üstüne 2. sırada her zincire 1 tane olmak üzere toplam 40 tane 2 li trabzan yapılıyor ve 3. sıraya geçiliyor.

Artık Küs Başakların yapılacağı örneğin kurulduğu sıraya geçtik. 5 tane 2 li çekilen trabzandan sonra 8 kez sararak Fıstık yapılıyor 1 zincir 1 trabzan atla yine aynı işlemi yapmak için 5 trabzan  8 kez çekilen Fıstık 1 zincir 1 trabzan bırak 2. trabzana deva et.

Yıldız Desenli Lif modeli olan Önceki Lif modelini de görmek için buradan tarifine ulaşabilir ya da sayfa altında ki diğer modelleri de inceleyebilirsiniz.

Küs Başaklar Lif Videosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir