Hobi KUMAŞTAN YAPILAN PUF ÇİÇEK DÜĞMELER RESİMLİ AÇIKLAMALI

KUMAŞTAN YAPILAN PUF ÇİÇEK DÜĞMELER RESİMLİ AÇIKLAMALI

246

Küçük dikiş işleriniz den kalan Kumaşları değerlendirebileceğiniz Kumaştan Yapılan Puf Çiçek Düğmeler Dikilişi Resimli Açıklamalı olarak sizlere anlatmaya çalışacağım.

Fotoğraflardaki örneklerde Giysi süsleme ve Toka olarak kullanıldığını görüyoruz. Daha bir çok şekilde ve yerde kullanabileceğimiz sevimli Çiçek Düğmeler.

Biraz beyin fırtınası yapalım bakalım nerelerde kullanabiliriz fikir yürütelim. Boyutlarını biraz büyük tuttuğumuzu farz edelim.

Yani bir çay tabağı büyüklüğünde yasak ve ortalarına boncuk yerine minik tığ işi örgü çiçekler koyduğumuzu farz edelim. Üzerine Bebeğinizi yatırabileceğiniz çok şirin bir Minder olabilir.

Aynı dikiş tekniğini kullanarak boyutu çok daha büyütelim ve aynı bu şekilde Puf Çiçek Kırlentler dikebiliriz. Kıyefetlerin üzerilerine farklı yerlere dikerek şirin giysi süslemeleri yapabiliriz.

İki tane Puf Çiçek arasına lastik takarak şık ve şirin bir At kuyruğu tokası olabilir. El işi çalışmalarımızda farklı alanlarda kullanabilir arkalarına çengelli iğne takarak rengarenk çiçekleri evimizin dekorunda kullanabiliriz.

Kumaştan Puf Çiçeklerin ortalarına resimlerde oya boncuğu dikilmiş biz onların yerine renkli şirin düğmeler dikebiliriz.

Sizlerin de aklınıza gelenleri alttaki yorum bölümünden yazarak fikirlerinizi bizler ile paylaşabilirsiniz.

kumastan-yapilan-puf-cicek-dugmeler-4
kumastan-yapilan-puf-cicek-dugmeler

kumastan-yapilan-puf-cicek-dugmeler
Malzemeler: Kumaş,pamuk ya da elyaf,oya boncukları,düğme,pullar vs ,kalıp olarak kullanabileceğimiz bir kapak,çizmek için kalem,iğne ve makas.
kumastan-yapilan-puf-cicek-dugmeler-1
kumaşı ikiye katlayıp puf çiçekleri hangi boyda yapacaksak bir kalıp vazifesi görecek kapak,kavanoz kapağı ya da ne dikmek istiyorsanız o büyüklükte kalıplar.

Bebek odası Kırlenti için tabak ya da daha büyük olacaksa bir çay tepsisi vs kullanabilirsiniz.

Kestiğiniz yuvarlak iki kumaşın çevresini dikerek birleştiriniz. Ortasına minik bir kesi yapın ve oradan çeviriniz.

İçine pamuk ya da elyaf doldurunuz.
kumastan-yapilan-puf-cicek-dugmeler-2
Yanlardan içe ortaya doğru sıkarak dikiniz Çiçek şeklini veriniz.
kumastan-yapilan-puf-cicek-dugmeler-3
Ortalarını daha şirin gösterecek çiçek,düğme,boncuk,pul vs ile süsleyebilirsiniz.
kumastan-yapilan-puf-cicek-dugmeler-5
Çocuk hırkasında gizli düğmeler giysinin içinde puf çiçek düğmeler tam düğmenin hizasına dikilerek süs olarak kullanılmış.
kumastan-yapilan-puf-cicek-dugmeler-6
Siya paravana ya da firkete toka ile saçlar için iyi bir toka olabilir. Yakında düğünü olanlar çocuklarının saçlarını bu şekilde bu puf çiçekler ile toplayabilirler.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz