KOLESTROLÜMÜZÜ NASIL DÜŞÜRÜRÜZ
Kolestrole İyi Gelen Besinler

KOLESTROLÜMÜZÜ NASIL DÜŞÜRÜRÜZ


Kolesterol nasıl bir hastalıktır?  kaç çeşittir?  Ve en önemlisi kolesterol nasıl düşürülür?

Tüm bu soruların cevabını arıyor olmak için mutlaka kolesterol hastası olmanız gerekmiyor.
Eminiz ki bu makaleyi okuduktan sonra kolesterol en korkulu rüyanız olacak.  Hemen öyle karamsarlığa kapılmayın!
Okumakta olduğunuz makale ile karşılaşmanız bile sağlığınızı güvence altına almaktır.

Kolesterol:

Hayvanlarda vücut dokusu ve hücre zarlarında tespit edilen ve kan plazmasında taşınan bir sterol, kısmen steroid ve alkol alaşımından oluşmaktadır. Kolesterol düşük miktarda bile olsa bitkilerde de bulunur. Çok az miktarda gıda yolu ile insan vücuna etki eder.

Kaç çeşit kolesterol vardır:

Tıp dilinde yüksek ve düşük olarak adlandırılan kolesterol,  halk arasında iyi ve kötü kolesterol olarak bilinmek suretiyle iki farklı çeşide sahip bir hastalıktır.

Kolesterol nasıl düşürülür:

Kolesterolü düşürdüğü bilinen  besinleri tüketmek kolesterol ile mücadelede en önemli etkendir. Çünkü kolesterol spordan uzak ve durağan bir yaşam süren insanın en sık yaşadığı sağlık sorunudur. Kolesterolü düşürmek için yapmanız gereken eğer çok yüksek ise ilaç tedavisine başvurmak olacaktır. Bunun içinde kesinlikle doktor muayenesi ve gerekli tetkikler yapıldıktan sonra, kolesterol değeriniz ölçümünden çıkan sonuca bağlı olarak doktorunuz tarafından uygun görülen ilaç takviyeleri ile kolesterol?ünüzü kontrol altına alarak uygun değerler arasında tutabilirsiniz.

Eğer siz de kalbim için kolesterol diyorsanız, size vereceğimiz tavsiyelere mutlaka uymalısınız ve böylece kolesterol?ünüzü düşük seviyede tutabilirsiniz.

kolesterol?ü düşürmek için yapılması gerekenler:

Kalp ve damar dostu, Kolesterol?e karşı etkisi kanıtlanmış  8 besin

– Elma
– Havuç
– Mısır
– Badem
– Sarımsak
– Süt
– Çay

Günlük kullanıma çok açık ve devamlı tükettiğimiz bu besin kaynaklarını orantılı olarak tüketmek, sporu hayatımızın bir parçası olarak görmek ve uygulamak kolesterol ile mücadelenin en basit ve pratik iki yöntemidir.

?Sağlıklı yaşam hepimizin hakkı?.

Bir cevap yazın