Skip to main content


KIŞIN ARABA CAMLARININ BUZ TUTMASINI NASIL ENGELLERİZ

Kış Aylarının Kar ve buzun eksik olamadığı Şehirlerde yaşayanların en büyük sıkıntıları Kışın sabah kalktığınızda Araba Camlarının Kar ve Buz ile kaplı olmasıdır.

Sabah Saatlerinde iş yerlerine yetişmek için çabalayan insanların birde Camları Buz tutan araçların temizliği ile uğraşmak durumunda olmaları oldukça sıkıntılı bir durumdur.

Elbetteki her şeyin bir çaresi olduğu gibi  Araba Camlarının Buzlanmasını  engellemenin de bir Püf noktası var.

Evlerimizde kullandığımız cam silmekte kullandığımız gibi Cam sil sprey şişesinin içine biraz su koyduktan sonra 3 Fincan kadar her hangi bir Sirke koyuyoruz.

kisin-araba-camlari-kar-buz-tutmasini-onleme
kisin-araba-camlari-kar-buz-tutmasini-onleme

Kullanacağınız Sirkenin Üzüm ya da Elma Sirkesi olması fark etmez.

Akşamdan Arabanın camlarına bu sirkeli suyu sıktığınız da sabah kalktığınız da Arabanın camını kaplayan Buzları kazımak zorunda kalmayacaksınız.

Karın ve Buzun eksik olmadığı Şehirlerde ve Ülkelerde yaşayan tüm Arkadaşlara Kazasız,belasız kolay bir Kış geçirmelerini temenni ederim.

Ben İzmir’de yaşadığım için bizler Kış aylarında Kar görmüyoruz hatta neredeyse kışı bile Karlı şehirlerin Sonbahar havası gibi sıcak geçiriyoruz diyebilirim.

Sizlerinde bildiğiniz bu tarz Pratik bilgiler var sa eğer alttaki yorumlar bölümünden bizler ile paylaşa bilirsiniz.Benzer Yazılar:

HEDİYE AMBALAJINDAN TIRNAKLARA PUANLI SÜSLEME YAPMA TEKNİĞİ
Son yıllarda artık tırnakların tek renk ojelerle boyanmadığını hatta gençler arasında bunun demode olduğunu duyuyoruz. Tabi bu kadar zahmetli tırnak süslemelerini biz ev kadınları yapsak dahi rutin ev işlerinden tırnağımızda ne oje ne süs kalır. Yine genç kızlara yarayacağı kesin:) . Resimde kullanılan teknik pek yaratıcı. Hediye kaplamada kullanılan ambalaj ...
NOEL AĞACI ŞEKLİNDE SERVİS PEÇETESİ KATLA
Noel Ağacı şeklinde Nasıl Peçete katlanır? Yılbaşı gecesi her şey eksiksiz olsun diyorsanız Noel Ağacı Şeklinde Servis Peçetesi katlamayı buradan öğrenebilirsiniz. Yılbaşı Masa düzeni,Nasıl şık bir Yılbaşı masası olur? emin değilim o kişinin zevkine göre değişir elbet fakat Yılbaşı Ağacı gibi Peçete katlanması benim hoşuma gitti. Resimlere baktığınız da Nasıl Noel masası ...
TŞÖRTE BASKI,RESİM NASIL YAPILIR,KUMAŞ BOYAMA
Kendi Tshortlerimizi kendimiz boyayabiliriz. burdaki gösterilen teknikle bu oldukça kolay, Hep beraber deniyelimmi Kumaş BOYAMA Kendi tişörtünüzü kendiniz boyayın Sevdiğiniz bir resmi, kumaş boyaları kullanarak tişörtünüzün üzerine aktarabilirsiniz. Bunu yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler üzerinde desen olmayan bir tişört ve birkaç farklı renk kumaş boyası... Arkadaşlarınız, aileniz ve özellikle çocuklarınıza hediye etmek için eğlenceli ...
TŞÖRT KATLAMA APARATI NASIL YAPILIR
Artık Tşörtlerinizi Hiç Uğraşmadan Katlıyabileceğiniz Bir Katlama Aparatınız Olabilir.Bu Videoyu İzledikten Sonra Çok Rahat Bir Şekilde Tşörtlerinizi Katlayıp Düzenli Bir Dolaba Kavuşabilirsiniz.Buyrun Videolu Anlatım.
EN KOLAY FIRIN İÇİ TEMİZLEME YÖNTEMİ
En Kolay Fırın Temizleme Yöntemi nedir? Fırın nasıl kolay temizlenir? Fırın içindeki donmuş yağları,Kirli gösteren yanık izlerini ve Fırın camında oluşan Yanık ve sarı lekeleri temizleme tekniği. Ev Temizliğinde Pratik yöntemleri kullanarak sizde artık hiç uğraşmadan keyifle evinizi pırıl,pırıl yapabilirsiniz. Fırın temizlemenin püf noktaları Kimyasal olmayan evinizde bulunan hatta gıdaları tatlandırmak ...
KARARAN FAYANS ARALARINI EV YAPIMI MACUN İLE TEMİZLEME
Evinde Hijyen ve Temizliğe önem veren hanımlar için Banyo ve Mutfaklarda Kararan Fayans ve Karo aralarını nasıl ev yapımı deterjan ile temizleriz? onu anlatmak istiyorum. Ev yapımı Deterjan olduğu kimyasal madde içermediği için bir sakıncası yok. Ancak! Alerjisi olan arkadaşlar olabilir. Size tavsiyem temizlik esnasında bir Lastik Eldiven kullanmanızdan yana hatta gerekirse ...
AHŞAP YAKMA RESİMLERİ
Ahşap Yakma çok eski zamanlardan günümüze kadar uzanan tarihte, hiç unutulmamış, her zaman yerini korumuş. bir çok kişi çocukluğunda basit olarakta olsa ahşap yakma işlemini uygulamıştır. bugün ben size En Güzel Ahşap Yakma Örneklerini Sunucam.Buyrun.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

3 thoughts to “KIŞIN ARABA CAMLARININ BUZ TUTMASINI NASIL ENGELLERİZ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir