KIŞIN ARABA CAMLARININ BUZ TUTMASINI NASIL ENGELLERİZ

Nasıl Yapılır

Kış Aylarının Kar ve buzun eksik olamadığı Şehirlerde yaşayanların en büyük sıkıntıları Kışın sabah kalktığınızda Araba Camlarının Kar ve Buz ile kaplı olmasıdır.

Sabah Saatlerinde iş yerlerine yetişmek için çabalayan insanların birde Camları Buz tutan araçların temizliği ile uğraşmak durumunda olmaları oldukça sıkıntılı bir durumdur.

Elbetteki her şeyin bir çaresi olduğu gibi  Araba Camlarının Buzlanmasını  engellemenin de bir Püf noktası var.

Evlerimizde kullandığımız cam silmekte kullandığımız gibi Cam sil sprey şişesinin içine biraz su koyduktan sonra 3 Fincan kadar her hangi bir Sirke koyuyoruz.

kisin-araba-camlari-kar-buz-tutmasini-onleme
kisin-araba-camlari-kar-buz-tutmasini-onleme

Kullanacağınız Sirkenin Üzüm ya da Elma Sirkesi olması fark etmez.

Akşamdan Arabanın camlarına bu sirkeli suyu sıktığınız da sabah kalktığınız da Arabanın camını kaplayan Buzları kazımak zorunda kalmayacaksınız.

Karın ve Buzun eksik olmadığı Şehirlerde ve Ülkelerde yaşayan tüm Arkadaşlara Kazasız,belasız kolay bir Kış geçirmelerini temenni ederim.

Ben İzmir’de yaşadığım için bizler Kış aylarında Kar görmüyoruz hatta neredeyse kışı bile Karlı şehirlerin Sonbahar havası gibi sıcak geçiriyoruz diyebilirim.

Sizlerinde bildiğiniz bu tarz Pratik bilgiler var sa eğer alttaki yorumlar bölümünden bizler ile paylaşa bilirsiniz.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

3 thoughts to “KIŞIN ARABA CAMLARININ BUZ TUTMASINI NASIL ENGELLERİZ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir