Hobi KEÇEDEN BROŞ,ÇİÇEK YAPILIŞI

KEÇEDEN BROŞ,ÇİÇEK YAPILIŞI

563
KEÇEDEN SÜS

Son yıllarda keçeden harika şeyler yapılıyor. Bugün bende size Keçe ile Nasıl Çiçek Şeklinde Broş  yapılır?  Resimli açıklamalı olarak  göstericeğim.

Tabi Broş yerine farklı amaçlar içinde kullanabilirsiniz.

Biz şık bir Keçe Çiçek yapılışını görelim fakat Arkasına bir çengelli iğne ile Ev Aksesuarı olarak farklı alanlarda kullanabileceğimizi unutmayalım.

Keçe Çiçek Broş İçin Gerekli malzemeler
* Renkli keçeler
* makas
* silikon tabancası
* renkli taş düğme yada düğme
* broş iğnesi
* karton

Aşağıdaki gibi 3 değişik boyda şablondan bir örnek kesin ve bu örneğe göre en büyük boydan 16, orta boydan 10 ve en küçük boydan 7 tane olmak üzere toplamda 33 tane keçe parçası kesin. En büyüğünün yaklaşık boyu 5 cm kadar olmalı.

Kestiğiniz keçe parçalarını aşağıdaki gibi silikon tabancasıyla yapıştırınca ve kuruyana kadar bir çubuk yardımıyla baskı uygulayın.

12- 18 cm çapında bir karton daire kesin ve bunun 1-2 cm dışında kalacak şekilde üzerine keçe yapıştırın. Aşağıdaki gibi keçenin dışta kalan kenarlarını kesin ve bunu katlayarak diğer yüze yapıştırın. Dilimli ön yüze yine keçeden 12- 18 cm çapında keçe keserek yapıştırın. Bu işlemde bitince kartonun iki yüzüde keçe kaplanmış olacak.

Keçe kaplı dairenin üzerine sırasıyla önce büyük sonra küçük daha sonra en küçük yaprakları dairesel şekilde yapıştırın.

Daha sonra çiçeğin ortasına güzel bir düğme yapıştırın. Broşun arka yüzüne de bir broş iğnesi yapıştırarak broşunuzu tamamlayabilirsiniz.

KEÇEDEN SÜS

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz