Skip to main content


KARTON RULODAN TELKARİ YÖNTEMİYLE KÖPEK YAPILIŞI

Bugün karton rulolardan yani boş peçete ve tuvalet kağıtlarının rulolarından sezimli bir karton Köpek yapacağız. Daha öncede Origami,Telkari bölümünde zilerle Hindi yapılışını paylaşmıştım. Çocuk odasındaki özel telkari bölümünüz için birde Köpek yapıp eklemek istiyorsanız bu tavşanda en az Hindi yapmak kadar keyifli. Şimdi ben resimleri inceleyim ve emeği için bunları yapanlara teşekkürler ettikten sonra nasıl yapılır sizlerle paylaşayım. Bu arada Origami,ve Telkari bölümüne Burdan bakabilirsiniz.

telkari-tavsan-rulolardan
telkari-köpek-rulolardan

telkari-tavsan-rulolardan-1 (200 x 133) telkari-tavsan-rulolardan-2 (200 x 171) telkari-tavsan-rulolardan-3 (200 x 139)

Size tavsiyem keseceğiniz ruloları az,az kesin bir yandanda yapınki fazlalık kalmasın,Gerçi kalsa bile diğer faliyetlerde kullanırsınız.Evet yine kalp şekline gtiriryoruz rulomuzu bu arada burda yeniler için belirteyim 1 santim kadar genişliğinde olacak tabi bu bütün halkalar için geçerli bir genişlik.

telkari-tavsan-rulolardan-4 (200 x 141) telkari-tavsan-rulolardan-5 (200 x 131)

iki adet kalp şeklini sırt,sırta yapıştırınız.

telkari-tavsan-rulolardan-6 (400 x 116)

burda köpeğin ayaklarının nasıl oluşturulduğunu görüyorsunuz.

telkari-tavsan-rulolardan-7 (200 x 146) telkari-tavsan-rulolardan-8 (200 x 148) telkari-tavsan-rulolardan-9 (200 x 141)

ayaklara devam

telkari-tavsan-rulolardan-10 (200 x 126) telkari-tavsan-rulolardan-11 (200 x 134) telkari-tavsan-rulolardan-12 (200 x 137)

hani az önce iki kalp gibi şekil yapıp sırt,sırta yapıştırdıkya onun bir tarafına tam altına yapıştırıyoruz ve şimdide köpeğin  gerçek ayaklarını yapıcaz. Bu 1. resimdeki ayak köpeğin ayakta durmasını sağlayan ayaklar çünkü ve bu yöntemi diğer hayvan telkari örneklerindede sık,sık kullanılıyor.

telkari-tavsan-rulolardan-13 (200 x 142) telkari-tavsan-rulolardan-14 (200 x 142) telkari-tavsan-rulolardan-15 (200 x 133)

şimdi neden bahsettiğimi anlamışsınızdır herhalde.2. resimdede köpeğimizin kulaklarını nasıl yapıcaz onu görüyoruz. Dikkat edin sırt,sırta bir tarafa ayakları yapıştırmışlar diğer taraftaki halkayı köpeğin başı olarak yapmışlar ve kulaklarıda o bölüme yapıştırıyorlar. Ben yeterince açık yazmaya çalışıyorum fakat kafanız karışabilir siz yinede arada köpeğin bitmiş haline bakınız.

telkari-tavsan-rulolardan-16 (200 x 143) telkari-tavsan-rulolardan-17 (200 x 150) telkari-tavsan-rulolardan-18 (200 x 147)

Şimdi burda köpeğin dilini oluşturuyoruz ve tam burnunun altına yapıştırıyoruz.

telkari-tavsan-rulolardan-19 (200 x 129) telkari-tavsan-rulolardan-20 (200 x 146) telkari-tavsan-rulolardan-21 (200 x 133)

burnunu kafanın içine yapıştırınız. Bir parça tüylü bir kumaşa ihtiyacınız olacak bu noktada burnu için. Olmadı minicik bir ponpon yapın takın. tabiki siyah keçeden bir çiftte göz yapmayı unutmayınız.

telkari-tavsan-rulolardan-22 (200 x 137) telkari-tavsan-rulolardan-23 (200 x 137)

Köpeğimiz artık hazır artık diğer rulodan yaptığınız telkari koleksiyonunuza,özel bölümününüze koyup arkadaşlarınıza özel serginizi gösterebilirsiniz, hatta öğretmeninizede göstererek ne kadar yetenekli olduğunuzu görmesini sağlayabilirsiniz. Bu arada en son köpeğe bir kuyruk yapmışlar dikkat edinBenzer Yazılar:

YUMURTA KARTONUNDAN KULÜBE ŞEKLİNDE KAPI SÜSÜ
Yumurta kartonu kadar kullanışlı ve hobi işlerinde rahat kullanılan bir Karton daha yoktur. Bugün Yumurta kartonu ile Kulübe şeklinde kapı süsü nasıl yapılır? öğrenelim. Kapı süsünün üzerine Kimin odası ise onun adını yazabilirsiniz. Bu kartonlar boyayı emer ve Akrilik boya kartonun içine nüfus eder çok daha doğal ve güzel görünür. Sizde küçük eklemeler yapabilir ya ...
ÇİKOLATA KABINDAN PASTA ŞEKLİNDE KEÇE KUTU DEKORU
Güzel bir Keçe çalışması ile devam ediyoruz. İçinde Lokum ve Çikolata bulunan Plastik kapları Keçe ile Pasta Şeklinde Dekore edip süsleyeceğiz. Bu şekilde içinde 10 renk makara ip ve iğne olan küçük Plastik kutular var onlardan da yapabiliriz. İsterseniz süs için kullanın ,isterseniz içine takılarınızı,inci boncuklarınızı koyunuz. Bir kaç gündür Keçe ile Neler ...
KONSERVE VE SALÇA KUTULARINDAN KAŞIKLI RÜZGAR ÇANI YAPIMI
Teneke salça,konserve kutularını boyayıp kaşıklarla rüzgar çanı yapıcaz.Özellikle bahçeli evler,Köylerde ve tarlalardaki ürünleri,bahçedeki sebze ve çiçekleri,Çiftliklerdeki hayvanları yırtıcı hayvanlardan,baçeleride böcek ve benzeri haşerelerden korumak için çok iyi fikir.Rüzgarın esintisi ile çıkaracağı ses etraftaki istenmeyen misafirler için oldukça etkili olacaktır.Tavuk kümeslerinin ,Seraların kapılarına bu şekilde ses çıkarıcı Dışarıdan gelen ve vahşi  ...
KÖPÜKLE AKVARYUM İÇİ YAPMAK
Birçok kişide Akvaryum vardır. Bu Akvaryumların içini Kendi yaptığınız meteryallerle süslemek istermisiniz. Strafor dan (Köpük) değişik  süslemeler elde edebilirsiniz,Videosunu izleyebilirsiniz. Akvaryum Dekoru Nasıl yapılır? Akvaryumun içine neler koyabiliriz? Akvaryumdaki Balıklara Zarar Vermeyen süsler nelerdir bunları burada görebiliriz. Eğer Amacınız ilk olarak Akvaryum yapmak sonra Akvaryumu Dekore etmekse buradan Akvaryum Yapılışı sayfamıza bakabilirsiniz. Akvaryum Dekorasyonu ...
EL YAPIMI EN GÜZEL KREPON KAĞIDINDAN NOEL YILBAŞI AĞACI
Gördüğüm El yapımı en güzel Yapma Noel Ağacı. Krepon Kağıtlarından yapılan Noel Yılbaşı ağacının nasıl yapıldığına buradan resimlere bakarak görebilirsiniz., Tel,Krepon kağıdı ve biraz yapıştırıcı ile gerçek Ağaçtan ayırt etmesi zor bir Evde Noel Ağacı yapmışlar. Krepon kağıdı hobi çalışmalarında en sevdiğim en rahat çalışılan kağıtların başında gelir. Okul etkinlikleri,ev de geri dönüşüm ...
DANTEL ABAJUR YAPILIŞI
Bu projenin resmini ilk gördüğümde bana saçma gelmişti açıkçası.Yani balon elbet bir gün patlıyacak ve tüm emekler bir çırpıda boşa gidecek çok saçma diye düşünmüştüm.Ama zatenprojenin sonunda balonu patlatıyormuşuz bunuçok geç farkettim :) Durun ben resmi ekliyeyim sonra bunun üstüne nasıl yapıldığına dair ayrıntıları konuşalım. dantel-abajur-yapılışı Önce balon ...
KOT KUMAŞINDAN YAPILAN ÇİÇEK RESİMLİ YAPIM AŞAMALI
Buyrun Arkadaşlar El işlerine, Şallara,Giysilerinize ya da Evinizde dekor çalışmalarınız da kullanabileceğiniz. Kot Kumaşı ile Gül Çiçek Yapımı. Resimli Kot çiçek aşamaları size yardımcı olacaktır. Eskiyen Kot Pantolon,Etek ya da Kot giysilerinizi değerlendirmek istiyorsanız sizlere Kot Değerlendirme Çanta Yapılışını sunmak isterim. Hatta burada ki Kot Boyama tekniği ile Kot giysilerinizi boyayarak süsleyebilirsiniz. Kot sevenlere ...

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir