Menü Kapat

kar-dustu-mekik-oyasi-motif-tarifi

KAR DÜŞTÜ MEKİK OYASI MOTİF YAPILIŞI YEPYENİ OYA TARİFİBugün sizlere Mekik Oyasından Yepyeni bir Kar Düştü Mekik Motifi Modelin yapılışını göreceğiz.Çok güzel Kibar Mekik Oyası Motifi Bu Motifi Havlu kenarı,Mekik Oyalı Pike Takımları ve Yazmalara Kullanabilirsiniz.

Motiflerin sayılarını büyüterek ve birleştirmeli Mekik Oyası Motifleri ile Salon Takımı yapabilirsiniz.Her motif 6 desenden oluşuyor 8 desenden yaparak Motifleri 1 kat daha büyük yapabilirsiniz.

Mekik Oyası İpleri için 2 renk Sarı ve Beyaz renkler kullanılıyor. Mekiklere Sarı ve Beyaz ipleri sararak hazırlayın.Sarı ile başlanıyor.

2019-mekik-oyasi-motif-ornekleri
2019-mekik-oyasi-motif-ornekleri

İki Mekiğin içine sarılı ipleri düğümleyin ve yakın.Beyaz ip birleştirilir Sarı ipin bulunduğu mekik ile 2 tane ilmek atılır.

Beyaz ipin arası açılır ve sarı iple içine 14 tane ilmek daha atılır ve minicik bir pırpır yapılır.burayı birleştirme yapmak için kullanacaksınız.

KULAK ÇÖPÜNDEN YALANCI MEKİK OYASI TARİFİ

Mekik Oyalarını çok beğenerek izleyen ama yapamayanlarda bu Yalancı Mekik Oyası Tarifine bakarak Kulak Çöpünden ve Tığla Bu Oyayı yapabilirsiniz.

kar-dustu-mekik-oyasi-havlu-ucu
kar-dustu-mekik-oyasi-havlu-ucu

Tekrar 14 tane Mekik ilmeği atın alt ipi sıkın çekin bu şekilde bir yuva oluşturun.Devamı ve detaylar için videoya bakabilirsiniz. Marifetli Eller İğne ve Mekik Oyaları çalışmasıdır.Ellerine sağlık.

Kar Düştü Mekik Motifi yapılışı videosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir