KALPLİ SEVGİYİ ANLATAN ANAOKULU VE 1. SINIF 6 ADET BOYAMA RESİMLERİ

KALPLİ SEVGİYİ ANLATAN ANAOKULU VE 1. SINIF 6 ADET BOYAMA RESİMLERİ


Okullar önümüzdeki Pazartesi ayın 15’de açılıyor,artık Öğrenciler ve Öğretmenlerimiz için Kaynak ve yardımcı çalışma sayfaları ekleme zamanı geldi. Öncelikle Anaokulu ve 1. sınıflar için Sevgiyi anlatan Kalpli Boyama Sayfaları paylaşmak istiyorum.

Özellikle en çok beğendiğim Şirin Hayvan Resimlerinden oluşan 3 resmi daha dahil ettim.

1. sınıflardan Anaokuluna gitmiş olan öğrenciler için bir Okul deneyimi mevcut fakat ilk defa Okula başlayan Anaokulu öğrencileri ve Anaokulunda okumamış 1. sınıflar için ilk 1 hafta 10 kadar bir zaman dilimi zor geçiyor.

Ellerinin kalem tutmaya alışması ,eklemlerinin gelişimi ve sıkılmamaları adına verilen Okul öncesi ve 1. sınıflara uygun Boyama Resimleri bu safhada çok önemli.

Bunun bilincinde olan ve Müfredat gereği Öğretmenlerimiz bu konuda çok bilinçli ve has has davranıyorlar.

Çocukları 1. sınıfa gidecek olan velilere tavsiyem 1. dönem boyunca özellikle okumayı yazmayı söktükleri bu zamanda çocuklarına çok sabırlı davranmaları ve evde okul ve dersler,ödevler konusunda çatışmamaları gerektiğinin altını çözmek istiyorum.

Elbetteki bu konuda bir Uzman değilim fakat 3 çocuğu olan ve 1. sınıfı 3 kere deneyimlemiş bir Anne olarak özellikle Babalara çocuklara Ödev ve Ders konusunda disiplinli olan Annelere çocuğun yanında Müdahile etmemelerini öneririm.

Düzenli ve disiplinli ve planlı  çalışan Öğrenciler ileride daha büyük sınıflarda okuduklarında da başarılı bir Öğrenci oluyorlar.

Evde genelde çocukların Okulu ve Ödevleri ile ilgili konularda Anneler ilgileniyor. Çocuğunun diğer öğrencilerden daha geride kaldığını düşünen Anneler bu noktada çocuklarını asla diğer çocuklar ile kıyaslama malılar.

Çocuklarda Öz güven eksikliği ve okuldan soğumalarına neden olabilecek davranışlar ile de ki dönemde de büyük sıkıntılara neden oluyor.

Zaten deneyimli ve Tecrübeli eğitimli Öğretmenlerimiz bu konuda Aileleri devamlı uyarıyorlar. Siz siz olun Öğretmenlerimizin dediklerini mutlaka uygulayın.

Hiç bir Öğretmen ,hiç bir Öğrencisinin diğerlerinden daha geride kalmasını ya da tembel olmasını istemediği gibi çocukların Psikolojik durumları ile de yakından ilgilenirler.

Çocuklarınızın Öğretmenleri hakkında asla çocuğunuzun yanında kötü ve olumsuz konuşmayınız. Emin olun size verdiğim bu tavsiyeler çocuklarınızın iyi ve çalışkan,öz güvenli,dikkat dağınıklığı olmayan,planlı ve düzenli çalışan ,çalışkan bir Öğrenci olması için çok önemli.

Allah’a çok şükür benim 3 çocuğum (7. sınıf-3. sınıf ve 4. sınıfa gidiyorlar) çok çalışkan ve disiplinli Öğrenciler.

Bu arada Patchwork Yapılışı  ile ilgilenen hanımlar içinde güzel birer Patchwork Resimleri olacaktır.

Sitemizde Öğrencilere adlı Menümüzde Öğretmenler ve Öğrenciler için bir çok faydalı çalışmalar mevcut. Bir çok Boyama Resimleri de bulabilirsiniz.

filli-kalpli-kolay-boyama-sayfalari
filli-kalpli-kolay-boyama-sayfalari

Resimlere Tıkladığınızda daha büyük olarak görebilirsiniz.

 

This Post Has 2 Comments

  1. tugba

    hiçbir resmin üzerinde işlem yapılmıyor .çıktı al deyince bütün sayfa dökümü çıkıyor

Bir cevap yazın