Menü Kapat

KAĞITTAN KASIMPATI ÇİÇEK YAPILIŞIÇiçek sever Bayanlar için Kağıttan Kasımpatı Çiçek Yapılışı.  Gerçek Kasımpatı çiçeği kadar güzel olan çiçeğinizi evinizin dekorasyonunda kullanabilirsiniz.

İsterseniz çiçeklerinize güzel bir vazo ve sap takarak Salonunuza koyabilirsiniz. Hiç solmayan ve kurumayan bu güzel Kağıt Çiçek Yapımı kolaylıkla yapılabilinir.

Kağıt Kasımpatı Çiçekleri ile şık bir Pano yapabilirsiniz. Çamaşır makinesinin üzerine şık bir Sepetin içinde bence çok güzel görünür. Hobi çalışmalarında, Armağan paketlerinin üzerine Çiçek yapılışı arıyorsanız buna bakabilirsiniz.

Keçe ile de aynı böyle güzel Kasımpatı çiçekleri yapabilir ve onları yine giysi ve Ev dekorunda kullanabilirsiniz.  Kağıt Çiçek İle Kapı Çelengi yapmak isteyenler her boyutta bu güzel çiçeklerden yapabilirler.

Kartpostal yapımında Kartpostal üzerine Çiçek yapıştırmak içinde çok güzel. Düşündüğümüzde bir çok yerde kullanabiliriz. Buyurun Kasımpatı Kağıt Çiçek Yapım Aşamaları.

kagit-kasim-pati-cicek-nasil-yapiliyor
kagit-kasim-pati-cicek-nasil-yapiliyor

kagitla-kasimpati-kolay-cicek-nasil-yapilir-1
Bir kahve Fincanı ya da kavanoz kapağı yardımı ile yuvarlaklar kesiniz. Kasımpatı çiçeklerinizin boyutuna göre bir şeyler kullanabilirsiniz.
kagitla-kasimpati-kolay-cicek-nasil-yapilir-2
Bakın Kasımpatı çiçeği kat kat görünmesi için yuvarlak kestiğiniz kağıtlar boy, boy olmalı. En alta en büyük ve sonra küçüğe doğru sıralı olarak.
kagitla-kasimpati-kolay-cicek-nasil-yapilir-3
Yuvarlak kağıtlardan en büyüğü ile başlıyoruz. Kağıdı dörde bölün kalemle çizerek.
kagitla-kasimpati-kolay-cicek-nasil-yapilir-4
Küçük bozuk para yardımı ile çiçeğin yapraklarını çiziniz.
kagitla-kasimpati-kolay-cicek-nasil-yapilir-5
toplam 12 yaprak çizdik.
kagitla-kasimpati-kolay-cicek-nasil-yapilir-7
Yaprakları ortadaki para yardımı ile çizdiğimiz küçük yuvarlağa kadar kesiyoruz. Yaprakları bir kalem vs yardımı ile hacim kazandırarak içe doğru kıvırırsanız daha gerçekçi olur.
kagitla-kasimpati-kolay-cicek-nasil-yapilir-8
Ortadaki kalan küçük yuvarlağın üzerine çevresini resimdeki gibi kestiğimiz beyaz kağıt ve üzerine biraz siyah kağıt yapıştırarak çiçeği tamamlıyoruz. Buradaki beyaz çiçekler Şekilgeç yardımı ile kesildiği için bu kadar düzgün.
kagitla-kasimpati-kolay-cicek-nasil-yapilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir