KAĞITLARDAN KASE YAPMANIN YÖNTEMİ

Dekorasyon, Hobi

Okullar kapandı şimdi her evde okul zamanından kalma eski defterler,kitaplar,fotokobi kağıtları bulunuyor. Anneler için evde yeni bir temizlik ve düzenleme zamanı gelince anneler bu kağıtları ya okullara geri dönüşüme faydalı olmak için veriyor yada hiç uğraşmayıp atıyor. Şimdi ben size elinizdeki kağıtları değerlendirmenin bir yöntemini sunmak istiyorum. Tabi siz isterseniz farklı hatta renkli kağıtlar veya gazetede kullanabilirsiniz. tek yapacağınız şey kağıtlarınızın enlerinin ve boylarının aynı kalınlıkta ve uzunlukta olması gerekiyor. Hatta 1 adım öne gidip bu kağıt halkaların aralarına uygun ebatta boncuk yapıştırmanız çok değişik ve şık bir kasenizin olmasını sağlayabilir.Kendi yaratıcılığınızıda katarak çok güzel şeyler çıkarabilirsiniz ortaya.

Kağıttan kase-kagitla-buyuk-sepet-yapma
Kağıttan kase-kagitla-buyuk-sepet-yapma

Kağıttan kasekagitla-buyuk-kase-yapma-1
Kağıtları rahat yuvarlayıp yapıştırmak için bir kalemden faydalanabilirsiniz. Kağıtların uç noktasını düzgün yapıştırınız açılma yapmasın.
Kağıttan kasekagitla-buyuk-kase-yapma-2
Hangi boyutta bir kase yapmak istiyorsanız o boyutta bir kaseyi kalıp olarak kullanabilirsiniz. Kasenin çevresine cam kasenin üzerine yapıştırmadan kağıt halkalarınızı birbirine güzelce yapıştırınız.
Kağıttan kasekagitla-buyuk-kase-yapma-3
Kasenin sonuna kadar aynı tekniği kullanarak kasenizi tamamlayınız.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

2 thoughts to “KAĞITLARDAN KASE YAPMANIN YÖNTEMİ”

  1. yaptığınız elbecerilerini çok beğendim hepside çok sabır ve emek isteyen işler bir kaç tanesini yapacam tşkler bizlerle paylaştığın için mersin den adaş

    1. Sevgili Adaş yazılarımdada belirtiğim gibi malesef hepsi benim yaptıklarım değil. Netten derlediğim ve sizler için nasıl yapılır diye anlattığım paylaşımlarım. Ama yinede paylaştıklarımı beğenmeniz beni çok mutlu etti. Değerli yorumun için ayrıca çook teşekkür ederim:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir