El İşleri Bebek Örgüleri KADINSI DESENİ İLE AJURLU MODELİ HER MEVSİM MODELLERE YAPIN

KADINSI DESENİ İLE AJURLU MODELİ HER MEVSİM MODELLERE YAPIN

2074
sarmasik-yaprak-ajurlar-orgudeseni
sarmasik-yaprak-ajurlar-orgudeseni

Bu Model ile Hiç Bir Erkek Örgüsü düşünemiyorum.Belki Şiş Battaniye ya da Bebek Örgü Yeleklere.Model Kadınsı Desene sahip olduğundan Tarifi ile öğrenip Bayanlara Mevsimlik Örgüler de kullanılır.

Sarmaşık Yaprak modeli Örnek Benzeri olan Nesrin hanımın videoda bahsettiği Fıstıklı Ajurlu olan Deseni de aşağıda bulabilirsiniz.

merserize-yazlik-sarmasik-ajurlu-model
merserize-yazlik-sarmasik-ajurlu-model

Ajurlu desenleri bölen ara ilmeklere burgular,su yolu ara örneği,sa örgüsü gibi başka desenler yerleştirebilirsiniz. Angora İpler ile Şal,Yelek,Hırkalar yapabilirsiniz.

GÖZDE ÖRGÜ MODELİ BU ÖRNEK İLE HEMEN ÖRMEYE BAŞLAYABİLİRSİNİZ

Gözde Örgü Modeli için de biraz önce sunduğum Önceki Örgü Çalışması da bu modelimiz.

ajurlu-yaprakli-sarmasik-orgusu
ajurlu-yaprakli-sarmasik-orgusu

Videoda Yeşil renk ile yapılan Her Mevsim örgü örneğinin Beyaz olanı Merserize ip ile yapılmış.Önümüz Yaz Bahar da ve Yaz başında hatta Son bahar da giyilen Bluzlar,Yelekler,Şallar için de idea bir Örnek.

SALKIM YAPRAKLAR ÖRGÜ DESENİ AJURLU MODEL YAPIMI

Sarmaşık Ajurları modelinin bahsedilen Arası Fıstıklı Modelini de buyrun. Salkım Yapraklar Örgü Deseni modeli Resmine tıklayıp yapılış sayfasında görebilirsiniz.

Elinizdeki çeşitli ipler ile 2-3 motif 3-4 sıra yaparak örneği görün derim.Bu şekilde en beğendiğiniz ip ile modele başlarsınız.

Kadınsı Örgü deseni ile bu örnek ile Yaz için Uzun Şiş Örgüden böyle dökümlü  Bayan Etekler ,Elbiseler için Pamuklu Merserize ile çok güzel şeyler ortaya çıkabilir.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz