Menü Kapat

etegi-kolu-boncuklu-jile-elbise-yelek-cocuk-orgusu

JİLE KOLLARI ETEKLERİ BONCUKLU KIZ ÇOCUK YELEKJile bebek elbisesi formunda etekleri kol uçları Renkli Boncuklu Jile Bebek Yelek modeli ile çok güzel bir kız çocuk örgüsü öğreniyoruz. Yakadan başlayan Bu modelde 2 düz, 2 ters lastik tekniği ve düz örgü kullanılmakta.

Ebruli ip ile yapılan model etek ve kol uçlarına boncuk kullanmak istemeyenler, anlatımlı Örgü Jile Yelek modelinde ki gibi kenar örgüsü ile modeli tamamlayabilirler.

kiz-cocuk-jile-elbise-yelek-modelleri
kiz-cocuk-jile-elbise-yelek-modelleri

Modelin yapımında 3,5 numara 80 santim ve 2 yumak Alize Baby Best kullanılmıştır. Kızlara Örgü Elbise Yelek olarak kullanılan boncuk işlemeli Bebek yeleği yapılışı tam detaylı anlatımlı videolu gösterilmekte.

Yakadan anlatımlı Jile yelek için 78 ilmek atılıp yakasından başlanılır. Yaka ile birlikte örülen modelinin başlangıcı 2 ilmek ters 2 ilmek düz lastik tekniği ile başlanıyor.

yakali-jile-elbise-gibi-ebruli-bebek-yelek
yakali-jile-elbise-gibi-ebruli-bebek-yelek

Şiş Örgülü Boncuklu Jile Yelek yakasını 7-8 santim kadar lastik örgü yaptıktan sonra yeleğin yakan Roba ayrım çalışmalarına geçiliyor.

Şimdi işte bulunan bu 78 ilmiye ilmeğini ön için ayrılır arada artırma yapılır ve kol ilmekleri 10 ilmekle Ayrılık yine arttırma yapılır.

yakadan-jile-kiz-cocuk-elbisesi-orgusu-boncuklu
yakadan-jile-kiz-cocuk-elbisesi-orgusu-boncuklu

Arka kısmı içinde 20 ilmek ayırdıktan sonra diğer kol ve ön ilmekleri ile roba ayrımları yapılmış olunur.

2 ters iki düz Roba bitimine kadar devam eder daha sonra düz örgüye geçilerek, kenar oyası ya da boncuklu etek kenar örgüsü yapılarak model tamamlama aşamasına geçilir.

jile-yelegin-lastik-robasi
jile-yelegin-lastik-robasi

Yani Roba ayrımları Önlere 17, kollara 10 ilmek, arkaya da 20 ilmek olarak ayrılma yapılır. Roba arttırmaları aynı desen ile 18 arttırma olana kadar devam ediliyor.

İlik evi çalışması için roba ayrımından sonra 1 ve 2 sıra sonra ilk ilik evin açabilirsiniz. 4 parmakta bir ortalama 6-7 santim de bir düğme ilikleri açabilirsiniz.

ebruli-ipli-lastik-ornekli-jile-elbiseli-yelek
ebruli-ipli-lastik-ornekli-jile-elbiseli-yelek

Daha sonra onlar arka ve kollar birbirinden ayrılır, kol kesimleri gerçekleştirilir, kol kapatma yapılışında bir ilmek arttırma yapılır ve bedene geçilir.

Bedene düz örgü ile geçildiğinde her iki kenardan iki ayrı şekilde ajur çalışmaları ile ilmek artırmaları yapılır.

ebruli-ipten-boncuklu-jile-kiz-yelek
ebruli-ipten-boncuklu-jile-kiz-yelek

Yeleğin elbise görünümde olmasını sağlayan bu Acur çalışmaları gövdede ajur çalışmasına Her 2 sırada bir kez yapılıyor.

aciklamali-boncuklu-jile-yelek
aciklamali-boncuklu-jile-yelek

Elbise görünümlü jile bebek yelek bittikten sonra dediğim gibi eteklerini boncuklu yapabilirsiniz, kenar oyası ya da farklı teknikler uygulayabilirsiniz.

Elbise Görünümlü Boncuklu Jile Bebek Yelek Tarifi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir