IZGARA TELİ İLE KIRLENT KUMAŞI KABARTMA TEKNİĞİ

IZGARA TELİ İLE KIRLENT KUMAŞI KABARTMA TEKNİĞİ


Izgara Yapma Teliyle Kırlent Kumaşı Kabartma Tekniği

Bakmayın resimde bir resim tablosu olduğunda benim bu projedeki fikrim aynı tekniği kullanarak kabarık bir Kırlent dikmek. Fakat bir kaç ilave fikirlerimi eklemek istiyorum onları da resimlerin altına yazacağım Nasıl yapılır yazılarımda okursunuz.

Tel yemek ızgarası kullanma fikri çok Orijinal bir fikir olmuş fakat acaba diyorum ızgaranın delikleri daha farklı büyük ya da yuvarlak filan olsa nasıl bir sonuç alırdık?

Bu şekilde kumaş kabartma tekniğiyle elde edeceğimiz kabarık kumaşlardan isterseniz resimdeki gibi Fotoğraf çerçevelerinin dekorunda isterseniz benim fikrim olan Kırlent dikiminde kullanabilirsiniz.  Buyrun Resimli açıklamaları inceleyim neler yapmışlar.

izgara-telle-kabarik-kirlent-dikme-fikri
izgara-telle-kabarik-kirlent-dikme-fikri

izgara-telle-kirlent-dikimi-1
Izgara tel,Tela, Kumaş,Elyaf,İğne ve iplik
izgara-telle-kirlent-dikimi-2
Şimdi burada önemli olan kumaşın çok kalın olmaması ya da ızgara deliklerinin biraz daha büyük olması gerekir kalın bir kumaş için. Biliyorsunuz ben bu teknikle Kırlent dikme fikrimi ortaya atmıştım onun için bu kabarık yerlerin daha dolgun ve güzel görünmesi için içlerine minik elyaf ya da pamuklarla doldurursak çok daha iyi sonuç alırız kanaatindeyim.
izgara-telle-kirlent-dikimi-3
Kırlent kumaşınızın boyunu iyi ayarlamalısınız aksi taktirde bir süre sonra kumaş yetmeyecek ve yaptıklarınız boşa gidecektir.
izgara-telle-kirlent-dikimi-4
Şimdi işte o kabarıklığın kalıcı olmasındaki en büyük sır burada. Kumaşı ızgaranın içinden çıkarmadan tek tarafı yapışkanlı telayı üzerine koyarak ütülediğimizde tela oraya yapışacak ve kabarıklıklar aynı yapıldığı şekliyle kalacaktır. Tela kumaşçılarda ve Tuhafiyelerde satılıyor
izgara-telle-kirlent-dikimi-5
Ütülendikten sonraki görünüş
izgara-telle-kirlent-dikimi-6
Yavaşça kumaşı ızgaradan çıkarınız.
izgara-telle-kirlent-dikimi-8
Burda Resim çerçevesinin üzerinde ne kadar güzel göründüğünü görüyoruz.
izgara-telle-kirlent-dikimi-9

Bir cevap yazın