El İşleri Bebek Örgüleri İŞTE O ISRARLA HER YERDE ARANAN CEVAHİR ÖRGÜ MODELİ

İŞTE O ISRARLA HER YERDE ARANAN CEVAHİR ÖRGÜ MODELİ

1567
Nazarca-Cevahir-Orgu-Modeli-ajurlu-ornek
Nazarca-Cevahir-Orgu-Modeli-ajurlu-ornek

Cevahir örgü Modeli Kadın yelek örgülerinde harika Duran, Hırka modellerinde desenleri ile göz kamaştıran çok gösterişli, çok şık, Ayın modeli olmaya aday Her yerde aranan modelinin tarifi.

Cevahir örgü Modelinin Tarifini yapan Sevgili Cansel hanımın da dediği gibi Model ayın değil Belki de Yılın modeli olmaya aday, çok güzel, zarif bir örgü deseni ile yapılmış.

sis-orgusu-cevahir-orgu-deseni
sis-orgusu-cevahir-orgu-deseni

Şiş Örgü Modelin adını ben bilmiyorum, Bilen varsa bizimde paylaşsın, Bizler de öğrenelim. Çok güzel bir desen ile yapıldığı için ben bu modele Cevahir örgü modeli adını koymayı uygun gördüm.

Modelleri sadece bayan örgüleri için düşünmeyin. Evet bazı Sadece bayan örgülerine uygun oluyor. Ama bu örgü hem bayan, hem bay erkek, kadın ayırmaksızın Kazak, hırka, Bere,Atkı birçok örgüye uygun.

ajurlu-cevahir-orgu-modelinin-ters-tarafi
ajurlu-cevahir-orgu-modelinin-ters-tarafi

Hep söylediğim gibi Desenler arasındaki ters ilmeklerin açısını kafaya takanlar varsa oradaki 3 ilmek sayısını ya da bire düşünebilirler.

Cevahir örgü Modeli Desenleri birbirine daha çok yaklaştırıp daha kalın örgüler elde edebilirler. Bu şekilde bir örgü yapmayı düşünüyorsanız bu Büyük kullanışlı bebek battaniyesi olabilir.

Şiş Örgüsü Cevahir Örgü Deseni

Ajurlu Cevahir örgü modeli gri renk ile da yapıldığında çok şık duruyor. pembe renk ile yapıldığında çevresindeki Desenler biraz daha farklı görünüyor.

sisisi-cevahir-orgu-model-anlatimi
sisisi-cevahir-orgu-model-anlatimi

Modelin arka yüzü ön yüzümü? arka yüzümü? belli değil.Tersi bile O kadar güzel bir deseni var ki 2 yönlü örgü modelleri bence örgülerde bir şans. Her iki tarafının farklı ya da aynı örnek ile olması bir modeli çok daha çekici ve kullanılabilir kılıyor.

Örgünün neresinden tutup bakarsanız bakın her türlü Gerçekten de çok güzel bir Örgü. Sevgili Cansel Hanım modeli Cansel’in örgü dünyası kanalında tüm örgü modeli arayan hanımlar için çalışmış, paylaşmış.

orgu-cevahir-modeli
orgu-cevahir-modeli

Modelini ilmek sayıları 11 ilme katları olarak atılıyor. 2 model için örnek olarak 11+11=22 ilmek 2’de kenar ilmekleri ile 24 ilmek ile model anlatımı gösterilmiştir.

Kaynaklar:Makale nazarca.com-Videolu Tarifi Canselin Örgü Dünyası Kanalına Aittir.

Ajurlu Cevahir Örgü Modeli Yapılış Videosu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz