Örgü Modelleri İRLANDA TIĞ İŞİ İKİ KATLI ÖRGÜ ÇİÇEK VİDEO

İRLANDA TIĞ İŞİ İKİ KATLI ÖRGÜ ÇİÇEK VİDEO

553
irlanda-iki-katli-tig-isi-cicek-yapilisi-video
irlanda-iki-katli-tig-isi-cicek-yapilisi-video

crochet 3D 6-petal flowerİrlanda Dantel Örnekleri dediğimizde karşımıza Kıyafetler de ve Ev dekorasyonunda kullanılan Ağır Danteller aklımıza gelir.Bugün videolu anlatımlı İsterseniz örgü örtülere motif olarak kullanılan ya da Örgü çanta ve Şallar süslemek için Çok şık Dantel Çiçekler yapabilirsiniz.

Videoda Dantel Örgü Çiçeğe başlama aşaması olan Örgü Tığ işi Sihirli  Halka yapılışı gösterilmiş ancak Çiçek örmeye başlarken Plastik halka kullanıldı diye düşünüyordum ama değilmiş.Bu örgü çiçeği ben en çok Örgü Etol ,Örgü boyun  Fuları,Boyunluk ve Şallara için çok şık olur

Videoda kullanılan tığ 2.00 mm kullanılan ip kalınlığına göre Tığ numarasını değiştirebilirsiniz. 6 Yapraklı ortası burgulu 3D Örgü Çiçek yapılışı için Pembe ve Kırmızı renkler kullanılmış. Bu Tarz 3 Boyutlu Örgü İrlanda Danteli Çiçekler File örgü üzerine Şal Çiçeği olarak doğru iple örüldüğünde güzel olabilir.

Örgü İrlanda Dantel Çiçek motiflerin de bana en zor birleştirme aşaması geliyor.Dikkat ettiyseniz zaten İrlanda Danteli motifleri değil birleştirme örnekleri çok daha zor ve teferruatlı.

Bugün size Tığ işleri kadar örgü şiş örnekleri de gösterdim. Paylaştığım örnekleri ben bile o kadar beğendim ki örgü örme hevesim arttı.

Ancak her zaman söylediğim gibi vaktimi bunları örmeye değil paylaşmaya ayırıyorum çünkü güzel olan şeyleri paylaşmayı herkesin görmesini ve yararlanmasını seviyorum.

Son paylaştığım örnek  Piti Piti Örgüler adını verdiğim 3 adet iki renkli örgü iğnesi örneği.Piti Örgü Modelleri yazdığınızda bu örnekleri görebilir ya da buradan tıklayarak bakabilirsiniz.

Defne Yaprağı Şiş Örneği oldukça zarif Ajurlu ve Baklava desenleri olan Sevgi hanım tarafından Türkçe videolu şık bir Örgü Örneği.

 

irlanda-iki-katli-tig-isi-cicek-yapilisi-video
irlanda-iki-katli-tig-isi-cicek-yapilisi-video

İrlanda Danteli 3 boyutlu Tığ İşi Çiçek Yapılışı-Irish Häkelarbeitblume, Häkeln doppellagige Blume, schöne Blume Häkeln, Häkeln Blume Sammlung, frei Häkelarbeitblume Muster, freie Blumenmuster , Irish Häkeln Blumenmuster
Irish Crochet Double Layered Flower Tutorial

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz