Skip to main content


İLKÖĞRETİM ÇİZ BOYA RESİMLERİ

Öğrencilerin en sevdiği resim dersi için küçük öğrencilere aynısını çiz boya resimleri.Özellikle küçük öğrenciler bu kolay resim çizme tekniklerini sevecektir diye umuyorum.

Sevimli hayvanların nasıl çizildiğini detaylarıyla gösteren görselleri okulda yada ev ödevi için eğlenerek keyifle boyayabilirler.

Resim yapma becerisini artırmak ve el yatkınlığı için kendi yaratıcılıklarını da katarak resimler üzerinde farklı güzel şeyler çizebilirler.

Okula yeni müfredata göre daha erken başlayan çocuklar şimdiki eğitimde eğlenerek öğrendikleri için bu tarz çizimlerin el eklemlerini de geliştireceğini düşünüyorum.

Eğer bu tarz resim çizme teknikleri hoşunuza gidiyorsa daha fazlasını menüde bulunan kolay resim çizme adlı kategoride bulabilirsiniz.

Resimlerde gördüğünüz gibi bir çok hayvanların nasıl kolayca çizileceğini göstermişler. İlk olarak şirin penguen resmi çizerek başlayabilirsiniz.

Komik bir kedi resmi nasıl çizilir sorusuna denk gelmiş olan kedimiz pek sevimli.Mavi tombul bir kuş ile çalışkan uçan arı resmide ilginizi çekebilir.

Yaramaz maymunun resmini çizerken belki biraz zorlanabilirsiniz,Papağan resmi nasıl çizilir diyenler içinde güzel bir resim.

Kuzu resmi çizmek isteyenler kesinlikle bu güzel küçük kuzuya bayılacaklar. Resimde gördüğünüz gibi basit çizim teknikleri ile güzel hayvan resmi çizmek hiçte değil.Kurbağa nasıl çizilir bakmaya dahi çekinen ben kurbağalardan olan korkumu bu şirin kurbağa ile belki yenebilirim :).

Yandan köpek resmi çizme nasıl olur detaylı gösterilmiş.Fil ve yarasa tabi ki Aslan nasıl çizilir onuda unutmuyoruz.En alta minik çocukların çizdiği hayvan resimleri yüzümüze kocaman bir tebessümü yerleştirdi bile.Kolay gelsin iyi çizimler.

İLKOKUL-CİZ-BOYA-RESİMLERİ
İLKOKUL-CİZ-BOYA-RESİMLERİ

Benzer Yazılar:

TUVALET KAĞIDI RULOSUNDAN KARTON FİL YAPIMI
Boş tuvalet kağıdı rulolarını değerlendirerek çok şirin oyuncak olarak yada çocuğunuzun odasına süs olarak bir fil yapmak isterseniz bu etkinlik tam size göre.Şu şekildede yapabilirsiniz tuvalet kağıdu rulolarını boyamak yerine renkli kartonlardan rulolar ...
YUMURTA KOLİSİNDEN LALE ÇİÇEĞİ YAPILIŞI
İnternette sörf yaparken gördüğüm ve çok beğendiğim sitemdede daha önce bir çok defa paylaştığım Yumurta kartonu değerlendirme çalışmalarından bir tanesi.Yumurta kolisinden vazoluk Lale çiçeği yapma fikri kulağa inandırıcı gelmiyor fakat resimli anlatımdada gördüğünüz ...
ANNELER GÜNÜ HEDİYESİ KAĞIT ZAMBAK ÇİÇEK YAPILIŞI
Anneler günü hediyesi ne alayım? Gördüğüm en güzel Kağıttan yapılan Zambak Çiçeklerinden bir tanesi. Çiçek güzel olduğu kadar yapılış tekniği de çok ilginç. Beyaz A4 kağıdının üzerine el şekli çizilerek yapılan güzel Zambakları Annenize ...
CD İLE YAPILAN HAYVANLAR İLKÖĞRETİM FAALİYETLERİ
Okul Etkinlikleri ve çocuklara yaptırılan Eğlenceli Faaliyetler için Cd ve Fon Kartonundan Hayvanlar. Çocuğunuzun odasını onu mutlu edecek şekilde süslemek istiyorsanız elinizin altındaki çizilmiş cd leri  kullanarak Şirin hayvan resimleri yapabilirsiniz. Unutmayınız ki çocuklarımızın el ...
KAĞIT KATLAYARAK ZAMBAK ÇİÇEĞİ YAPMA
Kağıtla-peçeteyle çiçekler yapmayı sevenler bu zambak çiçeğinide çok beğenecektir. Kağıt katlayarak yapılan zambak origami biraz meşakatli. Eğer ben üstesinden gelirim origami sanatında becerikliyimdir diyorsanız Buyrun kolay gelsin. Diğer origami örneklerine kategorilerden bakabilirsiniz. [caption id="attachment_18388" ...
AHŞAP İŞLEME MODELLERİ
Ahşap işleme sanatı zor ve çok sabır ister.Ahşapı oyup model verme ile iş bitmiyor tabi.birde o ahşapı boyamak,süslemek,cilalamak ve üzerine görsel yazı ve resim yapılanlar var.bende size bir kaç güzel örnek sunmak istedim.buyrun.Ahşap ...
YUMURTA KARTONUNDAN GÜLLERLE RESİM ÇERÇEVESİ YAPMAK
Nasıl beğendinizmi? Benim çok hoşuma gitti. Gördüğünüz gibi yabancılar her türlü şeyleri değerlendirerek kullanışlı ve şık şeyler çıkarıyorlar ortaya. Resimdeki bayanın ellerine sağlık Yumurta kartonuyla yapılan resim,fotoğraf çerçevesi çok yaratıcı ve farklı olmuş. ...

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir