Menü Kapat

igneden-tiga-tasarim-kart-oyasi-yapilisi

İĞNEDEN TIĞA TASARLANAN KART OYASI TARİFİİğneden Tığa Tasarlanan Kart Oyası Model Tarifi ile güzel bir Oya Yapımına başlıyoruz.İlk defa siz görebilir ve arzu edenler paylaşarak dostlarının da bu modele ulaşmasını sağlayabilirler.

Sunayla El İşleri kanalı tarafından yapılan bizlere Oya ve Dantel Dünyası Derya hanım Tarafından gösterilen Oya Modeli için her iki hanımın da emeklerine sağlık.

4 zincir ile pimpirikler yapılarak vereceğiniz arayı belirleyebilirsiniz.Derya hanım 15 tane ara vermeyi uygun görmüş.

15 Pimpirikten sonra Motif yuvası yapılmaya başlanıyor.Bunun için 6 zincir çektikten sonra Oyayı döndürün 1 pimpirik atlayın diğerine girin 6 zinciri kapatın 4 zincir çeki dönün.

igneden-tiğa-kartla-yapilan-oya
igneden-tiğa-kartla-yapilan-oya

Dilim döndüğü kadar birazcık başlama ve ara pimpirikleri yazdım.Zaten bunları izleyip bir yandan sizde yapacak daha rahat anlayacaksınız.

Motiflerin yapımı için Banka Kartı,Kredi Kartı ya da Otobüslerde kullanılan şu kartlardan yararlanabilirsiniz.Parmakla Sarma Oyalarda benzer şeyler ile daha düzgün yaparsınız.

banka-kartiyla-yapilan-oya
banka-kartiyla-yapilan-oya

Kartı diklemesine tutun etrafına standart boylarda 8 defa ip sarın. Sonra Dikkatlice karttan ipi çıkarın ve ucunu yakın ipler birbirine yapışsın açılmasın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir