Benim Kalemimden HÜZÜNLÜ GÜNLERİMDE BİR DOST ELİ İSTİYORUM

HÜZÜNLÜ GÜNLERİMDE BİR DOST ELİ İSTİYORUM

230

Merhaba Sevgili Okuyucularım

Son zamanlarda bir çoğunuzda olduğu gibi bu ani değişen hava durumlarından dolayı maalesef bende grip olanlardanım. Çok şükür bu aralar çok iyiyim fakat bu seferde tabiri caizse ruhumu üşüttüm sanırım.

Çok uzun zamandır içimde bir burhan, halsizlik, umutsuzluk ve bir çok sebebi olabilecek hayal kırıklıkları ile boğuşuyorum. Biraz burada sizlerle sohbet edip dertleşmek istedim umarım bu bana her zaman ki gibi Derman olur.

Sizlere de oluyor mu? bilmem hani bazen hayata olan inancınızı kaybedersiniz,her şey size boş ve yalan gelir. Sanki artık 41 yaşana kadar hayalini kurduğum, içimdeki umudu yitirmemek için çabaladığım beni rahata ve Huzura kavuşturacağına inandığım hayallerim artık hiç gerçekleşmeyecek gibi hissediyorum.

Halbuki ben tam bir Tipik Balık Burcu kadınıyım. Hayallerim dir beni ayakta tutan, Hayallerim dir içimdeki umudumu her daim taze tutan. Tabi ben hayallerini görsellerle pekiştirerek bir adım ileride bir Hayalperest olduğumu sizlere söylemeyeceğim.:)

Rabbime şükürler olsun ki Çocuklarımın , Eşimin ve Benim Ailecik sağlıklarımız yerinde. Çocuklarımın dersleri, notları çok iyi. Beni çok seven, kocaman iyi yüreği olan bir adamla evliyim. Fakat tabi ki malum sıkıntılar her ailede olduğu gibi bizim evde de oluyor.

Boş zamanlarımın neredeyse tamamını Bilgisayar başında sizler için güzel ve faydalı içerikler paylaşmaya çalışan ben sadık okuyucularımın da fark edeceği gibi bu aralar günde bir kaç şeyden fazla bir şeyler ekleyemiyorum. İçimden hiç bir şey yapmak gelmiyor.

Aslında bu durum benim çok ta alışık olduğum bir durum. Ben biraz fazla duygusal,hassas ve kırılgan bir insanımdır. Yapım gereği sanırım çok güçlü bir kadın olmama rağmen psikolojik buhranlara çok çabuk kaptırıyorum kendimi. Aslında bu yaptığım biraz Rabbime nankörlük gibi geliyor.

Şükürler olsun ki her şeyden önemli olan sağlıklarımız yerinde en azından Ailemde hiç kimsede ciddi bir sağlık sorunu yok. Ama elimde değil bazen sanki bütün günlerim,aylarım,zamanım hatta Hayatım boşa akıp gidiyormuş gibi hissediyorum. Bazen ölümü , bazen de kendimi ölüme çok yakın hissediyorum. Yok olmak gitmek hiç var olmamış olmak istiyorum.

Sadece maddi sıkıntılar değil elbette ki bunları hissetmeme sebep olan . Çevremde dostlarımın arasında, aileme maddi durumu çok ama çok zor olan insanlar var onlar için bir şeyler yapmak ,onların hayatına renk ve huzur getiren bir dokunuşta bulunmak istiyorum olmuyor. Tüm bunları yapmama maalesef ki durumum el vermiyor.

Hani şeye benziyor bu durum kelin merhemi olsa kendi başına sürermiş.  Bir çoğunuz biliyor ben İzmir de oturuyorum. Oturduğum muhit biraz kıyı kesim. Muhitimiz de yaşayan İnsanlar hayatı ucundan yaşayan, yaşadıkları sıkıntılar yüzlerine yansımış kıt kanaat geçinen insanlar. Elbetteki bizler de onlardan çok farklı durumlarda değiliz ama yinede her gün çocuklarımı Okula götürüp getirirken çaresizliği dibe vurmuş bu insanları görmek ve onlar için hiç bir şey yapamamak beni kahrediyor.

Benim ne kendime ait ne bir Evim , ne bir Dükkanım, ne taşım ne Toprağım var. Kendime ve aileme bir faydam olamadığı gibi kimseye de bir faydam dokunmuyor maalesef.

Kendimi kötü hissettiğim de kurduğum hayaller de bu durumda işe yaramıyor maalesef. Bazen çok üzülüyorum keşki Okuyabilseydim. Şu anda çok farklı bir hayatım olabilir insanlara çok daha faydalı bir insan olabilirdim diyorum.

Mesela bir Polis olur insanların güvenliğini var gücümle sağlayabilir şerefli bir kadın Polis olabilirdim. Bir Doktor olabilir insanların hastalıklarına  hünerli ellerimle şifa getirebilirdim.  Bir İş kadını olur Fabrikalar kurar burada işe gerçekten ihtiyacı olan insanları çalıştırarak İstihdam sağlayabilirdim .

Maalesef yapabildiğim ancak bir İlkokul Mezunu Hanım olarak kendimi geliştirip nazarca.com gibi siteler kurarak insanlara yardımcı olabilecek içerikler sunarak fikirlerimi paylaşarak yardımcı olabilmekten öteye gidemiyorum.

Bazen düşünüyorum. Acaba çok Zengin olan ama hiç hayır işlemeyen , çevresindeki çaresiz insanları görmemezlikten gelen insanlar nasıl bu kadar rahat olabiliyorlar.  Tabi ki bu tüm Zenginler için geçerli değil çok Hayırsever insanlar var fakat benim bahsettiğim insanların sayıları bunlardan kat be kat daha fazla.

Lütfen sevgili Dostlar bu aralar beni iare edin siteye yeni şeyler koymayı çok istesem de maalesef günde 2-3 şey ancak ekleyebiliyorum. Çok sürmez ben güçlü bir kadınım en kısa sürede bu duygu yoğunluğundan kurtulmaya çabalar eski halime dönmeye çalışırım.

Zira bu aralar Sitemle fazla ilgilenmediğim için site İndexim azalmakta ve Alexa da ki  sayacım pek iyi gitmemekte. Sizlerden istediğim bu Hüzünlü günlerimde bana destek olarak Siteme gerçekten beğendiğiniz ve faydalı olduğunu düşündüğünüz sayfalarımı Facebook ta ve diğer sosyal ağlarda  beğenip Paylaşarak  bana ve sitem nazarca.com a destek olmanızı rica ediyorum.

nazarca.com–Saygılarımla Dilek Özatmaca (Özsoylu)

4 YORUMLAR

  1. Merhabalar Ertan. Umarım bu zorlu ve sıkıntılı gidişat senin için hayra dönüşür ve daha bereketli, daha hayırlı işler yapabilmek için sana sebep olur. Allah evlatlarını sana bağışlasın canım.Emin ol sen siten için emek vermeye devam ettikçe istediğin noktaya hatta daha ileriye ulaşabilirsin. Allah insanların emeklerini görüyor ve bir zaman sonra emeklerinin boşa olmadığını sende göreceksin.

  2. Merhaba Dilek abla. Siteni sürekli takip ettiğini daha önce seocryda söylemiştim :) Bu yazını da okudum ve kendimi buldum diyebilirim. Bende kendi durumumu kısaca özetliyim de birdaha moralin bozulmasın :) 1 hafta önce işten çıkarıldım, şimdi 2. çocuğumuz dünyaya geldi. Nazarca.com gibi bir sitem olması için çok çalışıyorum ama hem iş hayatı hem diğer meşguliyetlerle uğraşmaktan çok zaman ayıramıyorum.
    Bakalım bizim sonumuz nasıl olacak.

  3. Merhabalar Sümeyye
    Senin de dediğin gibi İnsanoğlu zaman, zaman umutsuzluğa üşüyor. Ben çok duygusal bir insanım kendi hayat zorluklarımın üstesinden zorluklarla da olsa gelebiliyorum fakat çevremdeki insanlar için hiç bir şey yapamadığım zaman kendimi işe yaramaz asosyal bir insan gibi hissediyorum. Hayatımın hiç bir dönemine tüketici olmayı seçmedim hep üreten olmak için çabaladım. Sizin de siteniz var bilirsiniz bizler için Okuyucularımızın yorumları ve sitelerimizi sosyal ağlarda ayakta kalabilmemiz için çok önemli. Bakalım dostlarımız umarım yardım ellerini uzatırlar ve bizi Facebook gibi Sosyal ağlarda paylaşarak ve beğenerek destek olurlar.

  4. Merhabalar, maalesef hayatta her şey iyi gitmeyebiliyor. Zaman zaman bunalıyoruz, sıkıntılar yaşıyoruz. Böyle zamanlar da Allah’a bol bol dua ederek içimizdeki sıkıntının hafiflemesini sağlamalıyız. Gerçek bir dost eli, dost desteği çok önemli. Sıkıntılı günlerimizde bizim derdimize ortak olacak, bizi teselli edecek, sönen umutlarınımız tekrar yeşermesi için elinden geleni yapacak dostlara ihtiyacımız var. Böyle sadık dostlar bulduğumuzda da ne olursa olsun onu kaybetmemeliyiz. Bu devir de gerçek dost bumak imkansız neredeyse.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz