her-iki-yuzu-ayni-dolgulu-cicekli-tig-orgusu

HER İKİ YÜZÜ AYNI GÖRÜNEN TIĞ ÖRGÜ YAPILIŞI


Her iki Tarafı da aynı görünen Tığ işi Örgü Yelek,Bebek Battaniyesi,Hırka ve Şallara kullanılır Şahane Kibar Örgü modelini Videolu Örgü Tarifi olarak izleyebilirsiniz.

Bayrama Özel Örgü Tığ Modeli olarak yayınlanan Örneği ben pek sevdi.Çok zarif görünen bu örgüyü örmek için Angora Mavi ip kullanılmış.

dolgulu-fistiklar-cicekli-yazlik-orgu

dolgulu-fistiklar-cicekli-yazlik-orgu

6 numara 4 mm Tığ ile yapılan Model için ip orta kalınlıkta.Mevsimine göre örülen iplerin üzerinde uygun Tığ numarası ile de yapabilirsiniz.Yaz ve Kış Her örgüye bu örneği kurabilirsiniz.

Yelek,Şal ve Battaniye yapacak olanlar ilk olarak Zincir çekerek başlayabilirler.Örgünün kenarlarına kafes kutular ya da trabzan ile Pat örebilirsiniz. Şal yapanlar 1 sıra kutu ile Şal kenarı Püsküller yapabilirler.

mille-orgu-dolgu-fistikli-cicek-ornegi

mille-orgu-dolgu-fistikli-cicek-ornegi

Yeterli uzunlukta zincir ektikten sonra fazla gelen zinciri sökerek daha sonra dikmek için bu artan ipi değerlendirebilirsiniz. Yelek ve Hırkalar da.

yelek-battaniye-sallara-orgu-modelleri-aciklamali

yelek-battaniye-sallara-orgu-modelleri-aciklamali

Örgünün ilk sırası delikler oluşturuluyor sonra da dolgulu Fıstıklı Çiçeklerin yapımına geçiliyor. Detaylı Örgü Videosu ile hepsini izleyerek öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir