Menü Kapat

hediyelik-el-orgu-sanati-jakar-orguden-bayan-sapka

HEDİYELİK JAKAR ÖRGÜ TEKNİĞİ İLE BAYAN ŞAPKA YAPIMISevgililer günün de İllede sadece Sevgilinize değil de Sevdiklerinize de Hediyeler verebilirsiniz. İşte size Jakar Desenli Kırmızı Beyaz Bayan Şapka Tarifi.

Bayan Beresini Erkek Renkleri ile yapar 2 Renkli Ponpon kullanmazsanız Erkeklere de aynısından dediğim gibi yapabilirsiniz.

Eğer Kız çocuklara Bere yapmayı isterseniz Aynı Jakar Örgü tekniği ile Bereye Takım Atkı,Etek uçları Jakar Çocuk Eteği de yapabilirsiniz. Aynı şekilde sadece Lastik üstüne Desen yaparak Çocuk Yeleği ile de takımı büyütebilirsiniz.

iki-renk-ponponlu-hediyelik-jakar-bere
iki-renk-ponponlu-hediyelik-jakar-bere

Dikişsiz Jakar Hediyelik Bere Malzemeleri

İki tane kalın Himalaya Snow Marka Beyaz ve Kırmızı Orta kalınlıkta ipler- 6 numara 40 cm misinalı şiş.

Örgü Jakar Örnekli Kırmızı Beyaz Hediye Bere Nasıl Yapılır?

Misinalı şişe 73 tane ilmek atılır.İlmekler birleştirilip Dikişsiz Bere başlanır. 12 sıra 2 ters 2 düz lastik modeli yapılır.

Örnek kurulumu için gerekli ilmek sayısı 80.Lastik yapımı sona erdiğinde ilk sırada 7-8 ilmekte bir 1 tane artırarak 80 ilmek sayısına ulaşılır.

EN KOLAY YÖNTEMLE 4 LÜ TRABZANLI 3D BATTANİYE YAPIMI

4 lü Trabzanlı 3D Bebek Battaniye Yapılışını da çok yeni paylaştım.

İlmek artırma sırasın da Düz örgüye geçilir ve yine Kırmızı renk ile devam edilir.80 ilmeğe çıktıktan sonra 1 sıra da düz örgü ile sıra başına gelinir.

2 İlmek düz örülür Beyaz ip örgüye alınır 1 ilmek beyaz, arada 7 ilmek kırmızı ip ile örülür.4. ilmekte Beyaz ip şiş üstüne alınarak ilmek içinden yürütme yapılır.

jakar-bere-deseni-zikzakli-ornek
jakar-bere-deseni-zikzakli-ornek

Sıra bitinceye kadar 1 beyaz 7 kırmızı 1 Beyaz 7 Kırmızı ile sıra tamamlanır.4. ilmekler de Beyaz ip araya alınarak sıra boyunca ilmek yürütme yapılır.

Jakar Şapka modelinin ilk desen kurulumu böyle başlanıyor.Devamı satır,satır,İlmek,ilmek Videolu Jakar Bere Modeli Tarifi videoda görebilirsiniz.

1 Comment

  1. Geri bildirim: BAKLAVA YUVASINDA HARAŞOLAR ÖRGÜ DESENİ ANLATIMLI | Nazarca.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir