HAVLUYA KEL MEKİK OYASI TARİFİ

kel-mekik-havlu-oyasi
kel-mekik-havlu-oyasi

Havlu Kenarı Mekik Oyası Modelleri ve Yapılışları– Evet hanımlar İğne Oyası ve Tığ Oyalı Havlu ve Yazmalardan sonra Şimdi de 1 Tane Kel Mekik Havlu Oyası Modeli ile Mekik Oyası Örneği ve Tarifini görelim.

Mekik Oyası Motifleri Kulak Çöpünden yapılan Çok zarif önceki Yalancı Mekik Modeli olan Yazma işi Oya tarifimi de inceleyebilirsiniz.

havlu-mekik-oyasi-tarifi
havlu-mekik-oyasi-tarifi

Burada Mekik ile yapılan Sarmalı Kel Mekik Motifleri yapıldıktan sonra İğne ile Zürafa birlikte yapılır ve ara İğne modeli ile Yazma ya da Havlu ucuna model işlenir.

Fantastik Mekik oyalarını seven hanımların bu modele ilgi göstereceğini düşündüm. Tülbentlere Mekik Oyaları için de bu küçük iki katlı Çiçekli Mekik Oyası yakışacaktır.
Kel Mekik Oyalı Havlu Tarifi

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*