Yemekler HAŞHAŞLI AÇMA TARİFİ ÇÖREKLER

HAŞHAŞLI AÇMA TARİFİ ÇÖREKLER

585
hashasli-acma-tarifi-corekler
hashasli-acma-tarifi-corekler

Resimli anlatımlı Hamur İşi Tarifleri– Hafta sonu Çörek Keyfi için sizlere daha önce Türkçe Videolu Pastane Açma Tarifi vermiştim. Bugün ise Haşhaşlı Açma Çörek nasıl yapılır?Resimli anlatımlı Haşhaş Tohumlu Açma yapılışı.

Eğer Açmayı Sade olarak yapmak isterseniz burada Resimli ve Türkçe Videolu Açma Yapılışını görebilirsiniz.

Haşhaş Tohumu İle Açma Çörek Malzemeleri

  1. Un 500 gram
  2. Kuru Maya 1 Yemek kaşığı
  3. Şeker 5. 1. ( 2 yemek kaşığı)
  4. Yumurta 2 Adet
  5. Tereyağ 50 gr
  6. Tuz bir tutam

Almanca Tarifi-Türkçe tarif altta ve resimler arasında yazmaktadır

Brötchen mit Mohn

hashasli-acma-tarifi-corekler
hashasli-acma-tarifi-corekler

Materialien:

Die – 500 g
Trockenhefe – 1 EL. l.
Milch – 200 ml
Zucker – Artikel 5 l.
Eier – 2 Stck.
Butter – 50 g
Prise Salz

Haschisch Wegbeschreibung Brötchen Auf-Picture Kommentierte Gebäck
1. Erste 1 EL Trockenhefe in eine große Schüssel geben und Teig zu schmelzen 1 Tasse warme Milch vorbereiten zu lassen.
250 Gramm 2.Ham ist (in der Einweihung der anderen 250 Gramm Wir Hälfte kullnıyor oben), 1 Esslöffel Urlaub şekeriv Hefe in einem Medium für 1 Stunde, bis der Teig çırpın.ılık ist, bis keine Klumpen in der Schüssel sind mit einem feuchten Tuch bedeckt.
3.Kal 250 Gramm bi Prise Salz und 1 EL Zucker Schüssel in 1 Tasse warme Milch mit eritiniz.50 Gramm Butter und 2 Rührei in den Teig durch Zugabe an einem kühlen Ort in der ersten hazrla Ihren Teig Zeit bis zu 1 Stunde oder so überlegen Tuch gründlich kneten ich bekletel mit Verpackung.
4. vorbereitet und durchgeführt, den Teig durch eine sehr nette Art yoğural und Materialien im Innenraum an der Seitenlinie kombiniert, bis ich initialisiert bekletel.
4. Innenmaterial hazrlıg zu lassen Sie uns gehen, und 1,5 Tassen von Mohnsamen mit warmem Wasser und etwas yumuşatal Frau, die ich çırpal glatt dick.
Wenn Sie die große 30×60 Größe öffnen 5.Hamur mit einem Nudelholz açalım.eg Schlitzbreite wie das Bild der Tabelle mit Mehl Teig streuen zu 30×60 sein.
6. Wir hazrla Teig in Teig mit dem Löffel anhaltende Verdoppelung Hilfe Mohn schließen alle Zutaten bis und öffnen Sie den Teig mit einem Nudelholz wieder über durch Falten insgesamt 3-mal bereite ich 3 mal sein.
7.Uzunl Toamasina 3 cm (Zentimeter) lang, so dass wir unseren Schnitt Teig wenden sich gegenüberliegenden Seiten und Enden an beiden Enden der Rolle Halten der ersten Runde Form irleştirip Lassen.
Auf Haschisch auf fettige Papierkassette erhalten Sie ich einander und Diesel berühren nicht an 8.Fır pişirelim.aiyet erhalten bis zu 200 Grad für 20-25 Minuten.

Türkçe:Haşhaşlı Açma Çörek Tarifi-Resimli Anlatımlı Hamur İşleri

hashasli-acma-tarifi-corekler
hashasli-acma-tarifi-corekler

1. Öncelikle 1 Yemek Kaşığı Kuru Mayayı ılık 1 su bardağı kadar süt içinde eritelim ve hamuru hazırlamak için geniş bir kase alalım.
2.Hamur için 250 gram Unu ( Unun yarsını kullnıyoruz diğer 250 gramı ayırıyoruz), 1 yemek kaşığı şekerive mayayı kase içinde topak kalmayıncaya kadar çırpın.Ilık bir ortamda 1 saat kadar hamuru nemli bir bez ile örterek bekletin.
3.Kalan 250 gram Unu bi tutam Tuz ve 1 Kaşık şeker ile kase içinde 1 su bardağı ılık Süt ile eritiniz.50 Gram Tereyağı ve 2 adet çırpılmış Yumurtayıda hamura ilave ederek iyice yoğurup serin bir yerde ilk hazrladığınız hamur süresi kadar 1 saat kadar üstünü bez ile örtüp bekletelim.
4. Hazırlanan ve bekletilen Hamurları birleştirerek çok güzel bir şekilde yoğuralım ve bir kenarda iç malzemeleri hazırlayıncaya kadar bekletelim.
hashasli-acma-tarifi-corekler-2
4. İç malzeme hazırlığına geçelim ve 1,5 su bardağı Haşhaş tohumunu sıcak su ile biraz yumuşatalım ve pürüzsüz kalıncaya kadar çırpalım.
hashasli-acma-tarifi-corekler-4
5.Hamuru masaya un serpip oklava ile 30×60 büyüklüğünde açalım.Eğer hamurları büyük açarsanız resimdeki gibi 30×60 genişlikte olacak şekilde keselim.
hashasli-acma-tarifi-corekler-5
6. Hamurun içine hazrladığımız Haşhaş tohumlarını kaşık yardımı ile sürüp hamuru ikiye katlayarak kapatalım ve toplamda 3 kere katlayarak üzerinden tekrar oklava ile hamuru açarak tüm malzemenin 3 kat olacak şekilde hazırlayalım.
hashasli-acma-tarifi-corekler-6
7.Uzunlamasına 3 cm (santim )kadar kestiğimiz uzun hamurları her iki ucundan tutarak ters taraflara doğru çevirelim ve uçlarını birleştirip rulo yuvarlak Açma şeklini verelim.
8.Fırın tepsisine aldığınız Haşhaşlı Açmaları yağlı kağıt üzerine birbirine değmeyecek şekilde dizelim ve 20-25 dakika kadar 210 derece sıcaklıkta pişirelim.Afiyet olsun.
hashasli-acma-tarifi-corekler-1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz