kapusonlu-hanim-dilendi-sal-modeli

HANIM DİLENDİ ÖRNEĞİNDEN KAPÜŞONLU ŞAL MODELİ YAPIMI


El İşleri, Örgü Videoları, Tığ İşi

Tığ işi Hırka modellerinde de aynı tekniği kullanarak Kapüşonlu basit hırkalar yapabilirsiniz.Hanım dilendi modeli ile yapılan Üçgen Kapüşonlu Şal modelini ille de hanım dilendi motifi ile yapmanız şart değil.

Farklı renk ve motifler ile yapılan bir kenarı düz örgü olan her Yelek,Hırka,Panço ve Şallara aynı Kapüşonu uygulayabilirsiniz.

150 cm genişliğinde olan Şal modelinin düz tarafına enseye gelen yere Yetişkinler için 52 cm genişliğe sahip olan şapkasını yapabilirsiniz.

kapusonlu-hanim-dilendi-sal-modeli
kapusonlu-hanim-dilendi-sal-modeli

 

Burada Örneğe ya da Şalın Üçgen olmasına kafayı takmayın.Atkı modelinin tam ortasına yaparsanız da Kapüşonlu Atkı Modeli yapmış olursunuz.

BATİK DOLGULAR UZUN SIRALI ÖRGÜ ATKI ŞAL YELEK İÇİN

Batik Dolgular Şal Modeli örneği için de bir model daha önereyim. İnce uzun Dolgulu fıstıkların birleşimi çok şık bir Şal-Yelek ve Etol modeli.

Aranız da bahsettiğim Cepli Kapüşonlu uzun boyun Atkı Modellerini görenler vardır.Bu tekniğin benzeri uygulanan modellere hepsine bunu yapabilirsiniz.

Genişliği 52 cm eni 36 cm olan Kapüşonun çocuklar için ölçüleri videoda önerilmekte.Model Tarifi Atolyehobi kanalı çalışmasıdır.Kendilerine Teşekkürler.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir