Menü Kapat

hanim-dilendili-motifli-bayan-bluz-orme

HANIM DİLENDİ MOTİFLİ BAYAN BLUZ ÖRME AŞAMALARI2 renk Tığ İşi Hanım dilendi bey beğendi Kare Motifli Örgü bayan bluz modeli tam tarifi ve yapılışı.

36-38 beden Tığ Örgü Bayan Bluz Modeli kare motifler ile yapılmış. Eğer motifleri 1-2 sıra fazla yaparsanız istediğiniz bedenlere göre bu bluzu örebilirsiniz.

Kırmızı Siyah Motifli Bayan Bluz uzun kollu olarak örülmüştür. Motiflerin çevresinden bir sıra fazla geçerek yaptığınızda 40-42 bedenlere göre bir Bluz oluşturabilirsiniz.

kirmizi-siyah-kare-motifli-bayan-bluz-tigla
kirmizi-siyah-kare-motifli-bayan-bluz-tigla

Modelin yapımında Koton ip olmasına özen gösterin denilmiş, Koton iple kaba değil daha zarif bir model bluz olacaktır.

Sizde modeli 3-3,5 numara tığ ile Koton, yazlık merserize ipler ile motifleri hazırlayıp gösterildiği şekilde motifleri birleştirerek oluşturabilirsiniz.

Bluz 2 video şeklinde gösteriliyor.İlk videoda hanım dilendi bey beğendi kare motifleri yapılışı, 2. videoda motiflerin birleştirilmesi ve Bluz formu verilmesi anlatılmakta.

uzun-kollu-2-renk-tig-isi-kadin-bluzu
uzun-kollu-2-renk-tig-isi-kadin-bluzu

Bluzun anlatımında 3 buçuk numara tığ, kırmızı ve siyah bebe ipi kullanılmıştır. Kare motiflerin genişlik ve uzunluk ölçüleri 15 santim.

Uzun kollu Yazlık Bayan Bluz ön parçasında ve arka parçasında kollar için 2 şer motif, üst tarafta toplamda 7 motif var.

Ön parça 3’er tane yan yana olan Toplam 9 motif, kollar ile birlikte 13 motiften oluşmakta. Aynı şekilde arkada 13 motif, toplam 26 motif ile yapılıyor.

Eğer daha uzun kollu olmasını istiyorsanız, kollara birer motif daha ekleyebilirsiniz.

Örgü bluz anlatımını yapan Crochet Örgü Atölyesi kanalına çok teşekkür ederiz.Emeklerine sağlık.

Motifli Bayan Bluz Motif Videosu

Motifli Kadın Bluz Motif Birleştirme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir