Hobi HALKALI İĞNE VE BONCUKLARDAN ABİYE ŞIK KÜNYE YAPILIŞI

HALKALI İĞNE VE BONCUKLARDAN ABİYE ŞIK KÜNYE YAPILIŞI

239
boncuk-ve-topluignelerle-kunye-yapilisi-6

Boncuk ve ucu halkalı takı aparatları ile yapılan künye çok şık olmuş. Evde takı yapımı ile ilgilenen ziyaretçilerimiz için ilginç hoş ve güzel takı modelleri paylaşmaya bu aralar daha bir yoğunlaştım. Resimdeki gibi takı yapımında kullanılan takı aparatlarını bulunduğunuz şeğirdeki kapalı çarşılarda, takı malzemeleri satan mağazalarda rahatlıkla bulabilirsiniz.

Ev aletleri ile aranız iyise resimdeki gibi şık abiye bir künye yapabilirsiniz. Diğer takı yapılışı sayfalarımızı menüden Takı-Toka bölümünden görebilirsiniz.

Gelelim malzemelere. Çeşitli plastik,cam ya da seramik boncuklar, Halka başlı iğneler, pense,keski ve künye kilit aparatları. Resimdeki örnek künye yapılışında tek çeşit boncuk kullanılmış fakat diğer boncuklar örnek olarak sunulmuştur.

boncuk-ve-topluignelerle-kunye-yapilisi
Gördüğünüz gibi Abiye giysilerinizle dahi kullanabileceğiniz oldukça şık bir boncuklu bayan künyesi
boncuk-ve-topluignelerle-kunye-yapilisi-1
İsterseniz bir kaç farklı renk ve cinslerde boncuk kullanabileceğiniz gibi tek çeşit boncuk kullanarakta künyenizi yapabilirsiniz.
boncuk-ve-topluignelerle-kunye-yapilisi-2
Künye kilit aparatı ve halka başlı takı aparatı iğne
boncuk-ve-topluignelerle-kunye-yapilisi-3
Künyeye başlarkenilk önce kilit aparatını halkaya tıkın ve halkalı başka bir iğneyi diğerine geçirdikten sonra bir boncuk diziniz.
boncuk-ve-topluignelerle-kunye-yapilisi-4
Pence ve keski yardımı ile halkalı iğneyi kıvırın fazlalığını keski yardımı ile kesiniz.
boncuk-ve-topluignelerle-kunye-yapilisi-5
Burda ilk başta taktığımız halkalı iğneye boncuk takıp yine  bir halkalı iğne sonra boncuk taktıktan sonra önceden yaptığımız gibi ucunu kıvırıp fazlalığını keskiyle kesiyoruz.

boncuk-ve-topluignelerle-kunye-yapilisi-6
boncuk-ve-topluignelerle-kunye-yapilisi-6

boncuk-ve-topluignelerle-kunye-yapilisi-7
Künyenizi bu şekilde tamamladıktan sonra en son iğneli halkayı tek olarak kıvırmadan önce kilit aparatını takıp künyenizi tamamlayınız.

2 YORUMLAR

  1. Boncuklar ile yapılan kolyeler,Künyeler ve Bileklikler harika oluyor. Çok güzel resimli açıklamalı boncukla künye bileklik yapılışı. Teşekkürler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz