El İşleri HALKALI ÇAPRAZ ÖRÜMCEKLİ TIĞ OYASI ANLATIMLI

HALKALI ÇAPRAZ ÖRÜMCEKLİ TIĞ OYASI ANLATIMLI

2794
halkali-capraz-orumcekli-tig-oyasi
halkali-capraz-orumcekli-tig-oyasi

Yeni ve Güzel olduğu kadar Kolay bir Tığ Oyası Tarifi olan Halkalı Çapraz Örümcekli Tığ işi Yazma,Tülbent Oya Modelin beğenenler için Videolu anlatımlı.

Renk,renk iplikler ile yuvarlak minik halkalı Motiflerden oluşan Oya Yapılışına en baştaki Tığ battı üzerine sık iğne yaparak başlıyoruz.

capraz-orumcekli-halkali-tig-isi
capraz-orumcekli-halkali-tig-isi

Örümceklerin ne uzunlukta olmasını istiyorsanız bir Örümcek çekiyor hemen yanındaki Tığ battısına sık iğne ile kapatıyoruz ilk sırayı bu şekilde tamamlıyoruz.

İlk sıradaki Örümceklerin aynı boyda olmasına dikkat ettikten sonra 2 sıra ile Oya Modelini kurmaya devam ediyoruz. Diğer renk iplikle 2. sıraya başlıyoruz.

Örümceklerin ilk kanadını tığla çekerek toplam 6 tane örümcek çekiyor 3 kerede sık iğne ile içinden geçip kapatıyor 8 zincir çekip dönüyor sık iğnelerin dibine tekrar kapatıyoruz.

4 zincir çekip halkanın içine 9 kez sık iğne ile aralarda 4 zincir çekip kapatarak halkalı motifi bu şekilde yapıyoruz.Videolu tarife bakabilirsiniz.Dün Derya hanımın Firketeli Oya Modelini sunduk ona da buradan ulaşabilirsiniz.
Halkalı Çapraz Örümcekli Oya Videosu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz