GÖRGÜSÜZLÜĞÜN DANİSKASI


Benim Kalemimden

Plilav süsleme,Yiyecekleri şirin,sevimli ve şekilli hale getirmek. Altaki resmi yani Pilavla yapılan Hello Kitty şeklini ilk gördüğümde çok şirin ve göz alıcı buldum. Daha sonra o  sitenin sahibi hanımefendinin yazısını okudum, bu pilavla ilgili düşüncelerini okuduğumda şu beğenerek baktığım Hello Kitty Şeklindeki güzel pilav bir anda gözüme iğrenç geldi. Biliyorum şimdi ammada abartın diyenler çıkıcaktır. O zaman bende yazayım size bakalım siz ne hissedeceksiniz? şöyle yazmış. Nemişte Hello Kitty beslenme çantasıymış bu resimdeki ve bizlerde çocuğumuz okula giderken ona böyle pilavlar hazırlıyabilirmişiz. Çocuğumuz o gün okulda severek beslenir ve yemeğin hepsini yermiş. Kendiside böyle pilav yapıp resimdeki şekile getirecek ve çocuğunun beslenmesi olacakmış Yuhh dedimya yuhh. Ya insaf be kadın bu ne görgüsüzlük, bu ne vijdansızlık,bu aptallık,bu ne düşüncesizlik böyle. Ordaki çocuklar ne hissedecekler? o pilavı süslemede kullanılan malzeme orta fakir vatandaşın evine bayramdan bayrama giriyor yada gidip merdiven altı ucuz ürünlerden alıp onlardan tüketiyorlar. Bir kere sen çocuğu okulama yoksa pikniğemi gönderiyorsun?  Anne yapıcak, çocuk arkadaşlarına hava basıcak zihniyete bakın hele kendine benzetecek küçüçük çocuğuda. Onlara sadece Cuma günleri beslenmenin yanında birde 50 şer kuruş harçlık veriyorum. Heleki birde küçük kızınız yada kızlarınız varsa,işte o zaman yandınız. 1 Saat önce başlar bu gün ne giyeyim telaşları. Sınıfın güzel populer kızı olmak en büyük hayelleridir:). Haftanın 5 günü evde her öğlen okul öncesi aramızda kızlarımla kavga oluyor. Nemiş o elbiseyi dün giymişler bugünde giymezlermiş hanımefendiler:). Eğer birde benim 6,5 ve haziranda 8 olacak iki kızım gibi  kendi modalarını yaratmak isterken hergün okulun en kokoş kızları olduklarını:) Bu arada benim ve 3 yavrumun kim olduğumuzu merak ediyorsanız Burdan buyrun o zaman. Biz  Anneler aynı malzemelerle her zaman yapamasakta yine güzel şeyler yapar minik kalplerinin mutlu olmasını sağlarız. Neyse Hanımlar ve Beyler Mevzu anlayacağınız bayağı derin:) değerli yorum ve görüşlerinizi sayfanın altından yaparsanız sevinirim:)

Not: Toplantının sonundamı ne oldu? hoca benim haklılık ve cadılığımdan oy azlığıyla bizim dedimizi yaptı ve serbest beslenmeye devam:)

hello_kitty_pilav-SUSLEME
hello_kitty_pilav-SUSLEME

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

2 thoughts to “GÖRGÜSÜZLÜĞÜN DANİSKASI”

  1. iyi halt etmişsin, serbest beslenme ne demek ya. Belli başlı yiyecekler belirlenirr ve herkes aynı beslenmeyi koyar. serbest oldu mu, ozaman sorun çıkar.oğlumun okulunda olduğu gibi. serbets beslenme de anneler öyle yiyecekler koyuyor ki aklın hayalin şaşar. bence en makulu, papates kızartması, poğaca, tost, peynir zeytin gibi, her gün bir tanesi olacak şekilde hazırlanan beslenme çantalarıdır.

    1. Hayatım dur bi sakin ol kızma:) serbest beslenmeden kastim zaten bahsettiğin yiyecekleri içeriyor. Bunun mutalasını yaptık zaten. Onların bahsettikleri menüde belirli günler belirli yiyecekler var ve bunların içinde soğuk makarnada var. Mesela tost gününde evde tostun içine koyabileceğin malzeme olmadığı zaman olabiliyor yada onu alabilecek o gün için paran olmayabiliyor. Yani o gün çocuğunu tost,pohaça,simit,patatest kızartması (tabi sıcak kalsın diye folyoya sararak)kahvaltılık vs koyabiliyorsun. Bazı yiyecekleri zaten yasaklı kıldık. Mesela sağlıklarına hiç bir getirisi olmayan ve herkesin alamayabileceği ve çocukların sorun yapacakları Muz,Sucuk,Salam,Sosis,Köfte,Et gibi yiyecekler yasaklılar arasında.Canım benim sen beni 6 yıldır tanıyorsun bilmezmisin ben bu konularda çok hassasım hiç herkes kafasına göre koysun derken yasaklı yiyeceklerden bahsedermiyim. Hem yazımı iyi okumadınmı orda diyorumki ayaha kalkarak. Kimse eşşek değil herhalde kalkıpta az önce saydığım yiyecekleri koymazsınız herhalde. Bunları çocuklarına yidirmek isteyen okul dışında evinde yedirsin dedim hayatım:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir