FISTIK OYALI MOTİFLİ TÜLBENT OYASI TARİFİ
cicek-motifli-fistikli-tulbent-oyasi

FISTIK OYALI MOTİFLİ TÜLBENT OYASI TARİFİ


Tarifi olan Fıstıklı Motifli Tülbent Oyası Yazmalara da çok hoş olan Açıklamalı Yeni Oyalar için bu modelin nasıl yapılır? detayları ile Nazarca Tığ Oyaları.

Serum Halkalı Tülbent Oyası kenar modeli de günün nazarca Tığ oyaları ve yapım aşamalı modellerin den biri.Buradan ulaşıp onun da yapımına bakabilirsiniz.

21 numara Tığ ve 3 renkli Çiçekleri Fıstıklı Alt oyası Yapraklı model Yazmalar kadar Havlularda da kullanılır.Öncelikle renkli iple Motif yapımına başlanır.

fistik-oyali-tulbent-kenari-oyalar
fistik-oyali-tulbent-kenari-oyalar

orta yuvası için 11 adet zincir çekilir başladığınız noktaya tutturun yuva elde edin.1 zincir ilmek uzatın başına 1 kez alın yuvaya girin 6 tane ilmek toplayın hepsinin içinden geçin toplayın 6 lı fıstık yapın 2 ilmek gevşek kapatılacak

1 zincir  çekin fıstık üstündeki oluşan minik yuva içine 8 det sık iğne tığa ip alın büyük  yuvaya girin yine aynı şekilde 6 lı fıstık yapınız 1 zincir yine minik fıstık üstündeki yuvaya 8 tane sık iğne yapın.

Bu işlemi yuvanın için de 8 tane fıstık olacak şekilde tamamladıktan sonra Fıstıklı Çiçek Motifi bitiyor. Tığ ile Ara yapraklı oyanın üzerine ekleniyor.

This Post Has One Comment

Bir cevap yazın