fincanla-sutlu-cevizli-kadayif-tarifi


FİNCANDA SÜTLÜ CEVİZLİ KADAYIF TARİFİ


Yemekler

Hafif Kadayıf Tatlıları Lezzetli ve Pratik Ramazan Tatlıları için Fırında Cevizli Sütlü Fincanda Top Kadayıf Tarifi ile Videolu Tatlı Yapılışı tüm Püf Noktaları ile.

Taze Kadayıf Tatlıları için önereceğim 2 Katlı Kadayıf Tatlısına da buradan ulaşabilirsiniz. Geleni gideni çok olanlar 2 Tepsi Tatlı yapmak isteyen Hamur Tatlılarını sevenlere Ramazanın baş Tacı Kolay Baklava Tatlısı da Konuklarınız için leziz bir ikramlık olacaktır.

sutlu-fincan-tatlisi
sutlu-fincan-tatlisi

Fincan Tatlısı Malzemeleri: 500 gram yaş Kadayıf- 1 su bardağı Ceviz içi- Fincanda Kadayıf Şerbeti için: 4 Su bardağı Şeker-2 su bardağı Su-3 Bardağı Süt- 2-3 damla Limon suyu- Kadayıf İçi Malzemeleri için Ceviz,Fındık kırığı üzeri için Antep fıstığı.

fincanda-kadayif-yapilisi
fincanda-kadayif-yapilisi

Bu Tarifte malzemeler bunlar ancak sizler Tatlı üstü süslemek için Kızılcık,Çilek gibi meyveler seçebilirsiniz ancak ıslandığı için Çıtırlığı gidebilir. Bu nedenle üzerine iç malzemesi ile aynı malzemeyi de kullanabilirsiniz.
Fincanda Cevizli Kadayıf

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

One thought to “FİNCANDA SÜTLÜ CEVİZLİ KADAYIF TARİFİ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir