FİMO İLE BOYA KALEMİ YAPIMI

FİMO İLE BOYA KALEMİ YAPIMI


Polymer Clay Crayons

Fimo hamuru ile rengarenk boya kalemlerinden şık Anahtarlık ya da dahada çılgınlık yapmak istersek takılar yapabiliriz. Daha önce gerçek Boya kalemlerinden Kolye yapılışını paylaşmıştım sizlerle aklıma çılgınca fikri o getirdi diyebilirim.

Evet resimli anlatımda gördüğümüz gibi Polimer kil orjinal adı Polymer clay olan Fimo dan yapılan Boya Kalemlerinin ne kadar gerçekçi durduğunu sizlerde görüyorsunuz.

Bu güzel çalışmayı yapan hanımefendi cristalline kendisi bir yabancı bayan sitesi de bu cristalline.blogspot.ru emeğine sağlık

Fimo hamuru ile boya kalemi yapmak için kullanılacak malzemeler : değişik renklerde Fimo hamurları, Fimo şekillendirici (Pasta şekillendirici olarak satılıyor aynısı) cam ve keski.

Buyurun resimleri takip ederek nasıl Boya kalemi yapılır beraber görelim.

fimo-hamurundan-boya-kalemi-yapimi
fimo-hamurundan-boya-kalemi-yapimi

fimo-hamurundan-boya-kalemi-yapimi-1
Beyaz bir fimo hamurunu merdane ya da bir silindir yardımı ile biraz açınız. İçine mavi renk blok şeklindeki mavi fimo hamurunu koyun sarın ve tekrar beyaz fimo hamuru ile sarın ve en son mavi fimo hamuru ile sarın. Resimde elinizle ovarak nasıl fimo blokunu inceltebilirsiniz örnek göstermiş. Blok kalın olduysa elinizle şeklini bozmadan ovarak şekillendirici aletin içine girebilecek inceliğe getiriniz.
fimo-hamurundan-boya-kalemi-yapimi-2
Altıgen şekil başlığını takıp makinadan uzun şeritler halinde çıkardığınız fimoyu istediğiniz boyda kalem olacak şekilde keskiyle kesiniz.
fimo-hamurundan-boya-kalemi-yapimi
Kestiğiniz kalemlerin arka taraflarını kapatmak için küçük bir yuvarlak fimo kesin bununla kalemin arkasını kapatınız.
fimo-hamurundan-boya-kalemi-yapimi-4
Şimdi son aşamadayız. Kalemlerin arkalarına birer halka takın pişirmeden önce. Hazırladığınız kalemleri bir fırın tepsisine yağlı kağıt ya da alimünyum folyo serin kalemleri de tepsiye sıralayınız. 110 derecelik fırında 20 dakika kadar kalemleri pişiriniz. Kalemler fırından çıktığında çok sert görünmeyebilir fakat tamamen soğuduğu zaman iyice sertleşecek ve yontulmaya hazır hale gelecektir. Soğuyan kalemleri kalemtraş ya da keski ile açarak uçlarına kalem şekli veriniz. Fimo Nedir ? Nereden satın alınır? Fimo hamuru ile neler yapılır Buradan Bakınız. Fimo Hamuru Kategorisi

Bir cevap yazın