Hobi Fimo Hamuru FİMO HAMURUNDAN UZUN BONCUKLU KOLYE YAPILIŞI

FİMO HAMURUNDAN UZUN BONCUKLU KOLYE YAPILIŞI

210

Bakın çok güzel bir taş kolye olmuş değilmi? işte özellikle evde oturan ev hanımları, yada bu gibi işlere eli yatkın beyler , sizlerde böyle takılar yapıp çevrenizde satabilir geçiminize katkıda bulunabilirsiniz.Evde ne yapıp para kazanabilirim.Para nasıl kazanılır,ne yapmak gerekiyor diyorsanız sitemi Fimo Hamuru Bölümünü Burdan takip edin ve sizlerde Böyle güzel şeyleri nasıl yapabilirsiniz detayları ile öğrenebilirsiniz.

1.BLOK OLUŞUMU

 

resimdeki gibi bir yaprak fimo hamuru birde rulo turuncu hamur yapıyoruz.evdeki merdana yada bir şişe veya benzeri bir obje ile yapabilirsiniz.

 

resimdeki gibi 4 adet rulo yapıyoruz.

 

ortaya diğerlerinden daha kalın kırmızı ve beyaz rulo yapıp diğerlerini çevresine koyuyoruz.iki adet siyah ve sarı yaprak hamur hazırlıyoruz.

 

sarı ve siyah yaprak açılmış hamuru  üst üste koyup resimdeki sarı bloklar gibi yapıp mavi blokların çevresine onlarıda yerleştiriyoruz.

 

çevresine uzun yaprak şeklinde merdane ile açtığımız kahverengi hamuru sarıyoruz.

Bu şekilde eşit kalınlıkta dilimler keserek kolyenin diğer desendeki taşlarını yapmaya geçiyoruz.

 

2.BLOG OLUŞUMU

 

 

en

 

1.Blokların üstüne mavi bir hamur sararak taşlarn desenini biraz daha değiştirebilir ve biraz daha uzun boncuklar yapmakta kullanabiliriz.Devam Edelim.

3.BLOKOLUŞUMU

Şimdi buda farklı bir blok, burda yukardaki yapılmış 3 bloklarında nasıl uzun kıvrık kolye taşına döndüğünü öğrenicez.Dikkatli bir şekilde inceleyiniz.

 

Bloktan ince bir dilim keserek her iki tarafanda eşit şekildeiçeriye doğru kıvırıyoruz.Burda dikkatli olunki arada boşluk kalmasın daha sonra kolyenizin ipi ordan çıkmaması için.

 

yaptığımız değişik şekillerdeki boncukların içinden kolyenin ipi ve iğnenin geçiceği kadar delik bırakınız ve 20 dakika kadar 110 derecelik fırında bütün taş ve boncukları pişiriniz.bunun için evdeki ev fırınınıda kullanabilirsiniz. fazla fırında tutarsanız yanar ,rengi ve şekli bozulur.fırından çıktıktan sonra hamur  verniği yada tırnaklar için kullanılan şeffaf cila ile daha parlak bir görünüm oluşturabilirsiniz.

resimdeki gibi bir kolyeniz olabilir.bu fimo hamuru plastik, taşkarışımı birşeye dönüştüğü için sertleşeceği için taş,seramik gibi bir nesneye dönüşür.Merak ettiklerinizi en altaki yoruma yazarsanız en kısa sürede cevaplar sizlere yardımcı olurum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz