FİMO HAMURUNDAN SİMLİ GÖKKUŞAĞI KOLYE,KÜPE TAKIM YAPIMI
fimo-gokkusagi-boncuklarla-taki-seti-yapimi

FİMO HAMURUNDAN SİMLİ GÖKKUŞAĞI KOLYE,KÜPE TAKIM YAPIMI


Pırıl pırıl parlayan gökkuşağı renginde fimo kolye nasıl yapılır onu öğrenelim hep beaber. Bugün değişik bir teknik kullanacağız fimo hamuru takımızda  .Bildiğimiz simleri tek renk siyah fimo hamuruna yedirerek hem çok parlak hem çok güzel gökkuşağının renklerini barındıran bu güzel kolyenin boncuklarını nasıl yapabiliriz onu göreceğiz.

fimo-gokkusagi-boncuklarla-taki-seti-yapimi

Şimdi bu güzel fimo kolye,küpelerden oluşan takımı yapabilmek için bu parlak ve gökkuşağı tonlarındaki fimo hamurunu ve boncuklarını nasıl yapabiliriz bir göz atalım.
 

Gerekli Malzemeler:Birbirine yakın renkteki simler,Siyah fimo hamuru,Falçata kesici

 

Önce siyah fimo hamurunu 2 ,3  milim kalınlığında hamur gibi merdaneyle açalım.Kenarlarındaki yamuklukları bir kalıp ve bıçak yardımı ile keselim dikdörtgen 5 santim eninde 10 santim uzunluğunda siyah bir hamur elde edelim.Ya bir mermer yada resimdekigibi bir fayansın üstünde raha çalışırsınız hamur zemine yapışmaz.Şimdi resimdeki gibi simlerimizi açıktan koyu renge doğru şerit şeklinde bir fırça yardımı ile sürelim.

 

ince bir kağıt vs ile bu simleri yeşil ve pembeleri çok birbirine karıştırmadan hamura yedirelim. Bir nevi zımpara yapar gibi yani.

 

şİmdİ sİzde resİmdekİ gİbİ tİtİz bİr çalişma yapinkİ boncuklarin boyu eşİt olsun.genelde türk mİlletİnde benİm göz kararim İyİdİr mantiği olduğundan öyle cetvelle fİlan uğraşilmazda ,benİm gİbİ :)şİmdİ sİzde resİmdekİ gİbİ tİtİz bİr çalişma yapinkİ boncuklarin boyu eşİt olsun.genelde türk mİlletİnde benİm göz kararim İyİdİr mantiği olduğundan öyle cetvelle fİlan uğraşilmazda ,benİm gİbİ :).araları 2 santim olucak şekilde 12 adet adet üçgen elde edeceğiz.Bir kürdana geniş ucundan başlayarak içe doğru düzgün ve sıkı bir şekilde sarınız.Dikkat edin Siyah olan ters kısım içte kalıcak.

 
Uçlarındaki yamuklukları bir keski yardımıyla düzeltin.Tabi burdakiler bu işi sürekli ticaret için yaptıklarından Fimo malzemeleri tam takım.Ama sizde uçları bunlar gibi olan evdeki bir çok metaryelden faydalanabilirsiniz.

 
Uçlarına delik gibi şekil yaptığımız boncukların tam ucunu killerde kullanılabilir yapıştırıcılarla yapıştırabilirsiniz resimdeki gibi delmeden deler gibi bastırdığınızda yapışacaktır.Kolyedeki diğer boncuklarıda 2. resimdeki gibi değişik şekillerde yaparak kürdanla delin ve bu şekilde pişirin.

Bir cevap yazın