Menü Kapat

FİMO HAMURUNDAN SAÇLI KIZ BEBEK BİBLOSU YAPILIŞIFimoHauru  yada polimer kil diye adlandırılan hamur ile eler yapabilirsiniz ve örneklerini sizlere Fimo Hamuru bölümünden Burdan Sunmaya devam ediyorum.şimdide sizlerle bir kız bebek biblosu nasıl yapılır onu paylaşmak istiyorum.Sizlerde yapabilir ve  hatta satabilirsinizde.

Not Fimo Hamuru Nedir,Nerde Satılır,ne kadar.Önemli detaylara burdan Ulaşabilirsiniz.

   

1- Kırmızı hamurdan 1 cm çapında bir sosis hazırlanır2- Zemin üzerinde silindir haline getirilip ikiye katlanarak renklerin karışması hızlandırılır, ince çizgiler oluşması sağlanır.3- Siyah hamurdan da misket büyüklüğünde iki yuvarlak hazırlanır

   

4- Beyaz hamur ve kırmızılarla da aynı büyüklükte 4 adet top yapılır.5- Kırmızı ortada kalacak şekilde 3 top kürdana dizilir.6– Hazırlanmış kürdan zemine oturtulan siyah toplardan birine batırılır. Bu işlemler tekrarlanarak biblonun iki ayağı tamamlanır.

   

7Renkleri birbirine karışmış fimolardan pinpon topu büyüklüğünde bir top yapılarak parmaklar yardımıyla şekil verilir.–

8Atık hamurlardan hazırlanmış gövdeye bacaklar batırılarak sabitleştirilir. Siyah kısımlar biblonun ayakları olduğu için alttan kürdan çıkmamasına dikkat edilmelidir–9- Mavi hamurdan bir levha açılır.
   
10-Açılan levha, atık hamurlardan yapılan gövdeye kaplanır– 11Ten rengi hamurla 2 minik top yapılır.
Topun üzerine çentikler atılarak biblonun parmağı oluşturulur–12– Mavi levhanın uç kısmına ten rengi el yerleştirilir ve kalan parçalar sarılarak kol oluşturulur.
   
13– Fazla gelen kısım kopartılır veya kesilir.–14– Kollar gövdeyle birleştirilir–15- Boyun kısmına kafanın dik durabilmesi için kürdan veya metal saplanır.
   
16– Öte yandan beyaz hamurdan bir levha açılır–17– Kırmızı hamurla ince bir şerit hazırlanarak, beyaz hamurdan kesilen karenin kenarlarından 5 mm boşluk kalacak şekilde bir çerçeve oluşturulur–18- Karenin orta kısmına gelecek şekilde yaka kürdana geçirilir.
   
19- Ten rengi fimo ile yapılmış topa kürdan ile iki çukur açılır. Daha sonra siyah fimo veya cam boncuk kullanılarak gözler oluşturulur.–20- Kaşlar ifade için çok önemlidir. Masum bir yüz ifadesi için kürdanı bastırarak yapılacak izler yeterli olacaktır.–21– Ağız için iki nokta belirlenip biraz derinleştirilir.
   
22– Bu noktalar tel veya kürdan yardımıyla birleştirilir.–23– Kırmızı fimo ile minik bir burun yapılır. (Ten rengi fimo da kullanılabilir)–24– Resim 2 de kesilmiş olan kırmızı hamurlarla biblonun saçları fazla bastırmadan yerleştirilir.
   
25– Makyaj malzemeleri kullanarak bibloyu renklendirebilirsiniz. Fırınlama esnasında tüm bu boyalar fikse olacaktır.–26- Bibloyu fırınlamadan önce eline ısıya dayanıklı bir obje tutturabilir ve istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz–27- Erişte makinesi veya sarımsak sıkacağını kullanarak farklı saçlar elde etmeniz de mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir