Hobi Fimo Hamuru FİMO HAMURUNDAN SAÇLI KIZ BEBEK BİBLOSU YAPILIŞI

FİMO HAMURUNDAN SAÇLI KIZ BEBEK BİBLOSU YAPILIŞI

155

FimoHauru  yada polimer kil diye adlandırılan hamur ile eler yapabilirsiniz ve örneklerini sizlere Fimo Hamuru bölümünden Burdan Sunmaya devam ediyorum.şimdide sizlerle bir kız bebek biblosu nasıl yapılır onu paylaşmak istiyorum.Sizlerde yapabilir ve  hatta satabilirsinizde.

Not Fimo Hamuru Nedir,Nerde Satılır,ne kadar.Önemli detaylara burdan Ulaşabilirsiniz.

   

1- Kırmızı hamurdan 1 cm çapında bir sosis hazırlanır2- Zemin üzerinde silindir haline getirilip ikiye katlanarak renklerin karışması hızlandırılır, ince çizgiler oluşması sağlanır.3- Siyah hamurdan da misket büyüklüğünde iki yuvarlak hazırlanır

   

4- Beyaz hamur ve kırmızılarla da aynı büyüklükte 4 adet top yapılır.5- Kırmızı ortada kalacak şekilde 3 top kürdana dizilir.6– Hazırlanmış kürdan zemine oturtulan siyah toplardan birine batırılır. Bu işlemler tekrarlanarak biblonun iki ayağı tamamlanır.

   

7Renkleri birbirine karışmış fimolardan pinpon topu büyüklüğünde bir top yapılarak parmaklar yardımıyla şekil verilir.–

8Atık hamurlardan hazırlanmış gövdeye bacaklar batırılarak sabitleştirilir. Siyah kısımlar biblonun ayakları olduğu için alttan kürdan çıkmamasına dikkat edilmelidir–9- Mavi hamurdan bir levha açılır.
   
10-Açılan levha, atık hamurlardan yapılan gövdeye kaplanır– 11Ten rengi hamurla 2 minik top yapılır.
Topun üzerine çentikler atılarak biblonun parmağı oluşturulur–12– Mavi levhanın uç kısmına ten rengi el yerleştirilir ve kalan parçalar sarılarak kol oluşturulur.
   
13– Fazla gelen kısım kopartılır veya kesilir.–14– Kollar gövdeyle birleştirilir–15- Boyun kısmına kafanın dik durabilmesi için kürdan veya metal saplanır.
   
16– Öte yandan beyaz hamurdan bir levha açılır–17– Kırmızı hamurla ince bir şerit hazırlanarak, beyaz hamurdan kesilen karenin kenarlarından 5 mm boşluk kalacak şekilde bir çerçeve oluşturulur–18- Karenin orta kısmına gelecek şekilde yaka kürdana geçirilir.
   
19- Ten rengi fimo ile yapılmış topa kürdan ile iki çukur açılır. Daha sonra siyah fimo veya cam boncuk kullanılarak gözler oluşturulur.–20- Kaşlar ifade için çok önemlidir. Masum bir yüz ifadesi için kürdanı bastırarak yapılacak izler yeterli olacaktır.–21– Ağız için iki nokta belirlenip biraz derinleştirilir.
   
22– Bu noktalar tel veya kürdan yardımıyla birleştirilir.–23– Kırmızı fimo ile minik bir burun yapılır. (Ten rengi fimo da kullanılabilir)–24– Resim 2 de kesilmiş olan kırmızı hamurlarla biblonun saçları fazla bastırmadan yerleştirilir.
   
25– Makyaj malzemeleri kullanarak bibloyu renklendirebilirsiniz. Fırınlama esnasında tüm bu boyalar fikse olacaktır.–26- Bibloyu fırınlamadan önce eline ısıya dayanıklı bir obje tutturabilir ve istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz–27- Erişte makinesi veya sarımsak sıkacağını kullanarak farklı saçlar elde etmeniz de mümkün.
Daha Fazlasına Bakabilirsiniz..
POLİMER KİL ZOR MOZAİK DESENLEME ÇALIŞMASI TAKILAR

Mozaik desenleri olan Polimer kil Fimo hamuru bloklarından güzel Takılar. Devamına Bak

FİMO HAMURU İLE SALYANGOZ

Fimo hamuru (Polimer Kil-Polymer clay) küçük sevimli Salyangoz Biblosu nasıl Devamına Bak

VİDEOLU FİMO ÖRGÜLÜ KOLYE YAPILIŞI

Fimo Hamuru (Polymer Clay) Kolye Nasıl Yapılır? Videolu Fimo Hamuru Devamına Bak

VİDEOLU FİMO HAMURUNDAN YEŞİL KOLYE YAPILIŞI

Sizlere yine çok şık Kendinizin yapabileceği Fimo Hamurun dan -Polymer Devamına Bak

POLİMER KİL FİMO HAMURU İLE YAKA ÇİÇEĞİ GÜL YAPIMI

Fimo hamuru (Polimer Kil) ile yapılan Gül ve küçük kır Devamına Bak

FİMO HAMURU İLE MERMER GÖRÜNÜMLÜ ŞAMDAN YAPILIŞI

Fimo hamuru ( Polimer Kil-Polymer Clay) ile yeni tanışan kolay Devamına Bak

FİMO HAMURUNDAN MANTAR DOLU SEPETLİ DUVAR SÜSÜ
fimo-hamuru-duvar-susu-sepet-yapilisi

Fimo Hamurundan Süs Yapılışı-Fimo Hamuru Polymer Clay Kil ile güzel Devamına Bak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz