FİMO HAMURUNDAN FOSFORLU BONCUK YAPILIŞI

FİMO HAMURUNDAN FOSFORLU BONCUK YAPILIŞI


Hani hepimizin çarşıda pazarda gördüğü, takılar, tespihler vardır bakarız taş desen değil, seramik değil, porselen değil maddesinin ne olduğunu anlamadığımız sert kullanışlı kolay kırılmayan boncuk yada tablo,çerçeve,pano kolye,küpe vs vardır işte onların ana maddesi fimo hamurudur.Diğer adı polimer kil olan bu hamurla elinizde yapamıyacağınız şey yoktur az marifet az emek herşey yapabilirsiniz.Aynı çocukların oynadığı oyun hamuru gibidir fakat oyun hamuru pişirilmez kurutsanız kırılır çatlar.Fakat bu fimo hamuru pişince taş gibi sert olur yaptığınız neyse çok rahat kullanırsınız.Eğer birde becerikliseniz yaptıklarınızı satıp para bile kazanabilirsiniz.Buyrun ben sizlere yardımcı olmak için neler yapabiirsiniz ayrıntılı,açıklamalı,anlatımlı ve resimli şekilde sizlere sunuyorum Diğerlerine Burdan Bakabilirsiniz. bu arada devamlı yeni içerikler eklenen sitemiz nazarca.com unutmayınız.

Malzemeler,Fimo Hamuru(Kırtasiyelerde ve büyük oyuncakçılarda satılıyor).

Kullanılan fimo hamuru renkleri

 

küçük parçalar halinde fimo hamurlarını bölünüzaralarına resimdeki gibi fosforlu folyo,jilatin parçaları ufalayınız küçük parçalar halinde

 

tüm fimo hamuru ve fosforlu folyoların ufalanmış hali

 

hamur haline getirilmiş fimolar

 

resimde yuvarlak ve kare şeklindeki boncuklar.Tabi resimler büyük olduğu için özellikle kare olan boncuk sizi yanıltmasın.Sz kolye,tesbih,bileklik,küpe vs ne yapıcaksanız o boyda ve şekilde  boncuklar hazırlayınız.boncukların ortalarına kürdan geçiriniz delik açtıktan sonra 30 dakika kadar 130 derecelik ilkten soğuk olan fırına koyarak ayarlarını yaptıktan 30 dakika kadar 130 derecelik fırında pişirip sertleştiriniz. Resimdeki gibi parlak olması için soğuduktan sonra vernik cilası yoksa tırnaklar için kullanılan şeffaf ciladan sürünüz.

Aynı hamurla yapılan örnekler

 

This Post Has 2 Comments

  1. NECLA TURAN

    Ellerinize yüreginize4 saglik .Calismalariniz harika sizi kutluyorum. Sizden ilham aldim ve firsat buldukca bakiyorum.Sevgiler.Ne yazikki size verebilecegim bir blog um yok.Hoscakalin.

    1. admin

      Sevgili Nejla malesef bu güzel çalışmaları ben yapmadım,ben sadece internetten bu tarz faydalı ve güzel şeyleri sizlere ulaştırarak ve nasıl yapıldıklarını anlatarak yardımcı olmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın