Menü Kapat

FİMO HAMURUNDAN BEBEĞİNİZİN EL VE AYAK İZİNİ ÇIKARINÇok yaratıcı bir Anne veya Baba Yeni doğan bebeklerinin el ve ayak izlerini Fimo Hamurunun üzerine çıkarmışlar.Sizlerinde bildiğiniz gibi aynı çocukların oynadığı oyun hamuruna benzeyen ama pişirildiğinde porselen gibi sert ve dayanıklı olan bu hobi hamuru yapılmayacak şey yok gibi.

Anneler duygusaldırlar bebeklerinin kesilen ilk tırnağını,ilk saçını,düşen göbek bağını,Doğumdan sonra giydiği ilk kıyafetlerini yani kısaca yavrularına dair ilk ne varsa onları atmaya kıyamazlar.:) Hım birde ilk dişini:).Bende o annelerden biriyim çünkü:).İnanmazsınız ama çocuklarımın her birinin göbek bağını yıllarca onların bir parçası olduğu için hiç bir yere gömmeye kıyamadım :) Niye gömüyorsun ki diyenlere de cevabım Bizlerde bir inanış vardır bebeğin düşen göbek kordonunu,bağını camiye gömersen imanlı olur,Okula gömersen Okur kariyer sahibi olur,Eve bahçeye gömersen Evcimen olur,Büyük bir iş yerinin bahçesine gömer yada ne bileyim duvarındaki bir yarığa filan sokarsan da iş adamı olur derler bu hurafe böyle uzar gider:).

Hurafelere inanmamama rağmen çocuklarımın büyüdüklerinde hangisi olmalarına ve onların bir parçasını bir yere gömmeye kıyamadığım için uzun süre sakladım:)20 Kasımda 10 yaşında olacak oğlum Gurur’un göbeğini bir caminin bahçesine imanlı olsun diye gömmeye karar vermiştim ve bu iş için eniştemden yardım istemiştim:). Bahçeye  adamın tekinin  bir şey gömdüğünü gören cami hocası eniştem olayın ne olduğunu anlatmaya fırsat bulamadan eniştemin  peşinden koşup kovalamış:) Sanırım büyü ,muska filan sanmıştır:)

İnşallah oradan çıkarıp sokağa atmamıştır yoksa kaldırım mühendisi olacak oğlum:).Zira dışarıdan eve gelmeyi hiç istemiyor:).Şimdi 2. sınıfa geçen kızım Masal’ın göbeğini de İzmir’deki Ege Üniversitesi hastanesinin bahçesine Ablamla gömdürdüm Büyüyünce Doktor olsun diye:) Masal şimdi Doktor olmak istiyor ama En kanlısından:) insanları ameliyat edip içlerine bakıcam ne var ne yok ben kandan korkmam diyor:) Prof olacak çocuk yada otopsi uzmanı :).

En ufak kızım 6 yaşında bu sene 1. sınıfa başlayacak onun göbeğini de bir okulun bahçesindeki yarığa soktum okusun Kariyer sahibi olsun diye:).Oda bu yıl okula başlayacak çok hevesli bakalım ne olacak:).İzmir de değilde o zaman Ankara’da oturuyor olsaydım bilseydim bu kadar işe yarıyor Oğlumun Gurur’un Göbeğini Çankaya köşküne :) cumhurbaşkanı olsun diye :).Kızım Masalın Göbeğini TBMM bahçesine başbakan olsun diye :)

En ufak kızım Nazarınkini de Genelkurmayın bahçesine gömer onuda bu ülkenin ilk kadın genelkurmay başkanı yapardım :) Vay be bir izmir de oturmakla çocukların geleceği,kariyeri ile oynadım :) Ay kendime çok güldüm şimdi:).Siz sakın ola bu Ankara meselesini yapmaya kalkmayın zira Hükümet konakları başınıza iş alır sonrada beni suç ortağı o azmetti diye şikayet edersiniz:) heh he he :).Konuyu nerden aldım gecenin bu saatinde nereye götürdüm :).Ama her şey bir yana Şu el izi baskısını şimdi de çocuklarıma yapıcam.Fimo hamuruyla ellerinin izini alıp odalarına Asacam Anı olsun:).

Bu arada nedir bu fimo hamuru   Bakınız.

fimo-hamurundan-yeni-dogan-bebeginizin-el-ve-ayak-izini-alin

1 Comment

  1. Ayse

    Merhaba,
    Bu izlerin 3 boyutluları var ve çok güzel oluyor, tavsiye ederim. Ben oğlum için hazır set olarak satın alıp yaptım, çok kolay ve çok güzel oldu. Ben kucukizlercom diye bir siteden aldım ayrıca yurt dışında da siteler var sanırım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir