Hobi Fimo Hamuru FİMO HAMURU İLE KOLAYCA TOKA YAPILIŞI

FİMO HAMURU İLE KOLAYCA TOKA YAPILIŞI

172
fimoyla-pembe-beyaz-sari-toka-yapimi

Çok güzel sevimli bir toka yapmışlar.Resimde ilk olarak yapılmış Tokaya bakarsanız size yapılması  çok zor gibi gelebilir. Hiçte öyle olmadığını resimlere baktığınızda çok kolay ve basit bir şekilde yapabileceğinizi göreceksiniz.Eminim size ve kızınıza çok yakışacaktır.Bende en kısa sürede bu renklerdeki Fimo Hamurlarını ve toka aparatını alır almaz kızlarıma ve kendime bir kaç tane yapıcam.Tabi 10 tane kadarda değişik renklerde yapıp çevremdekilere satıcam:). Düşünsenizya aynı çiçeklerden birde kolyesini,küpesini yaparsanız harika bir üçlü takım oluşturursunuz.

fimoyla-pembe-beyaz-sari-toka-yapimi

Şimdi gelelim nasıl yapıldığına,1. Resimde gördüğünüz gibi 2 renk Pembe ve Beyaz hamur kullanıcaz. fakat biz bu hamurları kullanarak6 renk elde edicez.

2. resimde gördüğünüz gibi  ölçülerine uygun boydakileri birbirine katıp iyice yedirerek açık pembeden koyu pembeye doğru 6 değişik pembe tonu elde edicez.2. Resime dikkat edin. Bir Küçük Pembe Bir Büyük Beyaza Eklenecek.Yani bir altaki, bir üsteki boylardan birbilerine katarak iyice yoğurarak pembe tonlarını elde ediniz.

3.Resimde 6değişik pembe tonlarını göreceksiniz.Siz Hangi renleri terciğ ederseniz edin ama unutmayın tokdaki renk uyumunu yakalamak için birbirine katıştırarak bir birini tamamlayan renkler elde etmelisiniz.

4.Resimde 6 Adet uzun diktörtgen şeklindeki açık renkten koyu renge doğru bir deste yapınız.

5.Resimde Renkler birbirine iyice katışmış.

5.Resimde Yan Tarafından ortasına kadar uzanan bir kesik yapıyoruz .

6.Resimdeki gibi 3 Adet sarı şerit hamur hazırlıyoruz.Yanlız Dikkat edin genişlikleri aynı olmuyacak ikisi aynı en ve boyda, 1 tanesi az daha geniş ama diğerlerinle daha doğrusu hazırladığınız pembe rulonun boyunda olucaklar.Bir tanede Koyu Kahverengi siyah tonlarında ince uzun ip gibi bir bir hamur elde edicez. bu şerit 3 rulo boyunda olmalı.

7.Resimde Ruloya açtığımız yarık bölüme tam ortasına siyah ip hamuru daha sonrada yarık bölüme, en geniş sarı şerit hamuru yerleştiriyoruz.

8.Resimde aynı şekilde sağ ve sol tarafa iki adet kesik atıyoruz bunlar ortadaki kısımdan biraz daha az olucak .Önce siyah ip hamurları,Daha sonrada Sarı eişt boydaki şerit sarı hamurları yerleştiriyoruz.

9.Resimde Elleriyle masanın üstünde ovarak renklerin birbirine yedirilmiş üçgenimsi bir rulo elde edildiğini görebilirsiniz.

10.Resimde Çiçeğin ortasına koyulacak hamuru yassı düğme şeklinde görüyorsunuz.

11 Resimde Pembe Rulomuzdan 5 Adet İnce dilim keserek çiçeğin yapak kısımlarını oluşturuyoruz Bunları Hamur tutkalı ile ortadaki Düğme şelindeki Hamura Yapıştıralım.

12.Resimde Çiçeğin ortasına koyu pembe bir yuvarlak yapıp ortasınada siyah ve beyaz noktalar yapıp çiçeğin tam ortasına yapıştırıyoruz.

13. ve 14 Resimde gördüğünüz gibi çiçekler tokaya takılmış.Tabiki önce bu çiçekleri sertleşmeleri ve bir porselen plastik şeklini alması için 20 yada 25 dakika kadar evdeki fırınınızda pişiriniz, soğuduktan sonra kil verniği yada tırnaklar için kullanılan parlatıcı cila ile boyarsanız daha parlak olur.Sonra bir yapıştırıcı ile sağlam bir şekilde Tokanıza,Tacınıza,Nerde kullanacaksanız oraya yapıştırınız.Kolay Gelsin.

Daha Fazlasına Bakabilirsiniz..
TIĞ İŞİ KOLAY ÖRGÜ BİLEKLİK YAPIMI
orgu-tig-isi-boncuklu-bileklik-yaplisi

Tığla Örgü Boncuklu Kolay Bileklik örme aşamaları Detaylı bir şekilde Devamına Bak

İĞNEYLE HAPİSHANE İŞİ BONCUK YAPIMI
hapishane-isi-boncuk-orme-teknigi

Hapishane İşi Boncuk işleme Tekniği- Çanta Sapı,Cüzdan sapı,Takı  ya da Devamına Bak

TIĞ İŞİ ÖRGÜ BONCUKLU BURGULU BİLEKLİK TASARIMI
boncuklu-burgulu-tigla-orgu-bileklik-yapimi

Simetrik olarak dizilen Mor-Yeşil ve Kırmızı renkleri ile Tığ işi Devamına Bak

TIĞLA BONCUKLU HALHAL YAPIMI
boncuklu-tig-isi-halhal-yapimi

Tığ işi Boncuklu Halhal yapımı isterseniz Künye ya da Kolye Devamına Bak

KRİSTAL KÖŞELİ BONCUKLU BİLEKLİK ÖRME
kristal-koseli-boncuklu-bileklik-yapimi

Kristal Boncuklu 3 sıra Bileklik yapımı Tığla yapılmakta olup Videoda Devamına Bak

İNCİLİ FISTIKLI OYADAN KÜPE TARİFİ
tig-oyasi-fistikli-uzum-kupe-tarifi

Oya Takı Tasarımları ve yapılışları için Bugün İnciler ile süslenen Devamına Bak

TIĞLA 5 SIRA BONCUKLU BİLEKLİK ÖRME
boncuklu-5-sira-bileklik-orme

5 Sıralı Boncuk Bileklik yapımın da 3 değişik renk boncuklar Devamına Bak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz