Hobi FARKLI ŞEKİLLERDE KULLANILAN KEÇE ÇANTA

FARKLI ŞEKİLLERDE KULLANILAN KEÇE ÇANTA

783
kece-ile-farkli-sekillerde-kullanilan-canta

Kesimi oldukça kolay olan Keçe Pratik değişik şekillerde kullanılan Çanta Dikme Fikri çok yaratıcı. Geometrik S şekillerinde kesilen ve dikilen Keçe Bayan Çantası.

Çok kısa bir süre önce size bu çantanın Kolay Keçe El Çantası Modelinin yapılışını şablonu ile beraber paylaştım. Sayfanın altında bulunan Mavi Keçe Çantadan bahsediyorum.

Fakat bu çantaları el dikişi ile dikmemiz iyi şık bir görünüm kazandırmaz. Onun için dikiş makinesi olan arkadaşlar veya kesip Terziye diktirebilecek arkadaşlar yapabilir diye düşünüyorum.

Elinden dikiş gelen arkadaşlar bu El Yapımı model Keçe Çantalar yapıp çevrelerine satabilirler ve ek kazan sağlaya bilirler.

Sizlerinde gördüğü gibi  Keçe El Çantası Modeli,Keçe Sırt Çantası,Keçe Kol ve Keçe Omuz Çantası olarak değişik modellerde kullanılıyor.

Tabi her biri için kesme aşamasında küçük değişiklikler yapılmış. Genel olarak Çanta s şeklindeki benzer çizimler ile kesilerek dikiliyor.

Fakat Dikkat edin fermuar gizli olacağı için her çanta için karşılıklı olacak şekilde 2 keçe parça kesiliyor.Yani sadece 1 parça keçe ile kesilmiş olsa temiz bir görüntü olmaz ve Fermuar pisliği Çantanın içinde de kalsa şık olmaz.

İlk olarak sizlere sunduğum Men alta bulunan Mavi Çantanın dikim aşamasında tek bir parça kullanılmış şimdi kafam karıştı.

Dikiş işinden benden çok daha iyi anlayan ya da bu konuda fikri olan ,tabi birde bu yazdıklarımı okuyan varsa :) sayfa altındaki yorum bölümüne düşüncelerini yazarak fikirlerini bizimle paylaşabilirler.

Hobiler ile ilgili bölümde Keçe dışında farklı malzemeler ile yapılan Çantaları,Keçe Bölümünde de Keçe ile yapılan Cüzdan,Çanta,Tablet kılıfı,Cep Telefonu kılıfı ve diğer çalışmaları resimli açıklamalı olarak görebilirsiniz.

kece-ile-farkli-sekillerde-kullanilan-canta
kece-ile-farkli-sekillerde-kullanilan-canta

kece-ile-farkli-sekillerde-kullanilan-canta-1
Bu El Çantasının  kesiliş şekli alttakidir
kece-ile-farkli-sekillerde-kullanilan-canta-2
kece-ile-farkli-sekillerde-kullanilan-canta-3
Keçe Kola takılan Çanta alttaki gibi kesiliyor
kece-ile-farkli-sekillerde-kullanilan-canta-4
kece-ile-farkli-sekillerde-kullanilan-canta-5
Bu Omuza takılan Çanta bize Fermuarın nasıl dikileceği konusunda da ip ucu veriyor. Alttaki Çanta bu dikkatli baktığımızda Fermuar aynı zamanda çantanın sapı olarak ta kullanılıyor. Yoksa ben mi yanlış görüyorum.
kece-ile-farkli-sekillerde-kullanilan-canta-6
kece-ile-farkli-sekillerde-kullanilan-canta-7
Keçe sırt Çanta modeli içinde alttaki gibi bir kesim yapılacak.
kece-ile-farkli-sekillerde-kullanilan-canta-8

kece-cok-kolay-sekilli-orjinal-canta
kece-cok-kolay-sekilli-orjinal-canta

İşte en yukarıda makalede anlattığım Mavi Çanta bu. Burada dikme aşamaları küçük resimli gösteriliyor ama buradan Keçe Mavi S Çanta resimlere ve dikim aşamalarına tek,tek bakabilirsiniz.
kece-orjinal-kolay-canta-2

11 YORUMLAR

  1. Bu tür örneklerde internetten alıntıdır diye belirtmenizde fayda var.

    Genelde japon örnekler biraz görseli abartılmış ya da fabrikasyon dediğimiz görseller olduğu için el dikiminde aynı kalitenin olması imkansız. İlaveten tam ölçüler olmama gibi bir durum da söz konusu hani internetten alıp denenmemiş yemek pasta tarifleri gibi düşünün.

    Dikiş tecrübesi olmayan arkadaşlar denenmiş ölçülendirilmiş olarak veren arkadaşların bloglarına bakar ordadan örnekler alırlarsa veya sormadan kesim yapmazlarsa ya da önceden basit patiska kumaşlardan kesim yapıp denerlerse hayal kırıklığının ve moral bozucu tartışmaların önüne geçmiş olurlar. Bol dikişli günler :)

  2. Ya Sevda hanım makale içinde bir ölçü verilmiş mi? hayır siz hangi ölçüden bahsediyorsunuz. Ben resimler arasında sadece bir tane örnek olarak kalıp verdim.Makaleye bakmadan sadece resimleri inceleyerek iş yapıyor olmayınca beni suçluyorsunuz yapmayın Allah aşkına

  3. Size inanamıyorum madem ölçü tutmuyor neden verdiniz kalıbı keçeyide fermaurada dikiş parasınıda ziyan ettim ve olmadı gerilen sinirlerimde cabası sakın yapmayın kalıbın ölçüleri yanlış çünkü

  4. Dilek Hanım çalışmalarınız çok güzel, bende kendi boş zamanımı değerlendirmek ve değişiklik olsun diye sizin kalıbını verdiğiniz lacivert fermuarlı çantadan dikmek istiyorum. Kalıbını alıp fotokopi ile büyüttüm ve yapmaya çalıştım ama bu kalıpla yaptığım sizin yaptığınız gibi düzgün durmuyor kalıbın tam ölçülerini nasıl belirlediniz. kalıbı ortadan katlayınca üst kısmı birbirine denk gelmiyor. Yardımınız için şimdiden teşekkürler…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz