Skip to main content


FARKLI ŞEKİLLERDE KULLANILAN KEÇE ÇANTA

Kesimi oldukça kolay olan Keçe Pratik değişik şekillerde kullanılan Çanta Dikme Fikri çok yaratıcı. Geometrik S şekillerinde kesilen ve dikilen Keçe Bayan Çantası.

Çok kısa bir süre önce size bu çantanın Kolay Keçe El Çantası Modelinin yapılışını şablonu ile beraber paylaştım. Sayfanın altında bulunan Mavi Keçe Çantadan bahsediyorum.

Fakat bu çantaları el dikişi ile dikmemiz iyi şık bir görünüm kazandırmaz. Onun için dikiş makinesi olan arkadaşlar veya kesip Terziye diktirebilecek arkadaşlar yapabilir diye düşünüyorum.

Elinden dikiş gelen arkadaşlar bu El Yapımı model Keçe Çantalar yapıp çevrelerine satabilirler ve ek kazan sağlaya bilirler.

Sizlerinde gördüğü gibi  Keçe El Çantası Modeli,Keçe Sırt Çantası,Keçe Kol ve Keçe Omuz Çantası olarak değişik modellerde kullanılıyor.

Tabi her biri için kesme aşamasında küçük değişiklikler yapılmış. Genel olarak Çanta s şeklindeki benzer çizimler ile kesilerek dikiliyor.

Fakat Dikkat edin fermuar gizli olacağı için her çanta için karşılıklı olacak şekilde 2 keçe parça kesiliyor.Yani sadece 1 parça keçe ile kesilmiş olsa temiz bir görüntü olmaz ve Fermuar pisliği Çantanın içinde de kalsa şık olmaz.

İlk olarak sizlere sunduğum Men alta bulunan Mavi Çantanın dikim aşamasında tek bir parça kullanılmış şimdi kafam karıştı.

Dikiş işinden benden çok daha iyi anlayan ya da bu konuda fikri olan ,tabi birde bu yazdıklarımı okuyan varsa :) sayfa altındaki yorum bölümüne düşüncelerini yazarak fikirlerini bizimle paylaşabilirler.

Hobiler ile ilgili bölümde Keçe dışında farklı malzemeler ile yapılan Çantaları,Keçe Bölümünde de Keçe ile yapılan Cüzdan,Çanta,Tablet kılıfı,Cep Telefonu kılıfı ve diğer çalışmaları resimli açıklamalı olarak görebilirsiniz.

kece-ile-farkli-sekillerde-kullanilan-canta
kece-ile-farkli-sekillerde-kullanilan-canta

kece-ile-farkli-sekillerde-kullanilan-canta-1
Bu El Çantasının  kesiliş şekli alttakidir
kece-ile-farkli-sekillerde-kullanilan-canta-2
kece-ile-farkli-sekillerde-kullanilan-canta-3
Keçe Kola takılan Çanta alttaki gibi kesiliyor
kece-ile-farkli-sekillerde-kullanilan-canta-4
kece-ile-farkli-sekillerde-kullanilan-canta-5
Bu Omuza takılan Çanta bize Fermuarın nasıl dikileceği konusunda da ip ucu veriyor. Alttaki Çanta bu dikkatli baktığımızda Fermuar aynı zamanda çantanın sapı olarak ta kullanılıyor. Yoksa ben mi yanlış görüyorum.
kece-ile-farkli-sekillerde-kullanilan-canta-6
kece-ile-farkli-sekillerde-kullanilan-canta-7
Keçe sırt Çanta modeli içinde alttaki gibi bir kesim yapılacak.
kece-ile-farkli-sekillerde-kullanilan-canta-8

kece-cok-kolay-sekilli-orjinal-canta
kece-cok-kolay-sekilli-orjinal-canta

İşte en yukarıda makalede anlattığım Mavi Çanta bu. Burada dikme aşamaları küçük resimli gösteriliyor ama buradan Keçe Mavi S Çanta resimlere ve dikim aşamalarına tek,tek bakabilirsiniz.
kece-orjinal-kolay-canta-2Benzer Yazılar:

ALÇIDAN ABAJUR YAPIMI
Çok Değişik Metaryellerle Abajur Yapılabiliyor. Ben Bugün Sizlere Alçıdan Abajur Yapılışını Göstereceğim.Resimli Ve Detaylı Anlatım İçin. Buyrun MALZEMELER: Pet şişe, Plastik ilaç kutusu, Pet şişe ile aynı uzunlukta içi boş yaklaşık 1 cm kalınlığında bir metal boru, Bu metal borunun içerisinden geçecek bir elektrik kablosu, Alçı (yada beyaz renkli çimento, yada benzer yapı malzemesi) Lambanın takılması için ...
MANDALDAN KIZAK
Ahşap tahta mandallardan kızak yapılışı. Oldukça ilginç olmuş fakat bir o kadarda hoş ve şirin. Ahşap mandallarla neler yapılır hobi bölümünden bakabilirsiniz. Sevimli bir kar kızağı .Şimdi bakalım nasıl ve hangi malzemeleri kullanarak yapmışlar.Bu arada Kızağınızı Akrilik yada Guaj boya ile boyayınız. mandal-ve-hobicubuklarindan-kızak-yapmaa Hobi çubukları ve Ahşap mandallar. ...
KUMAŞ ELBİSELİ KAĞIT BEBEKLER
Kağıt Bebekler,Kağıt Bebeklere genelde yine Kağıt ile Elbiseler ve giysiler yapılır. Fakat bu Bebeklere Kumaşlardan Elbiseler yapılmış. Kağıt Bebekle bundan 20 yıl önce bizler de bir dönem oynadık diye hatırlıyorum. Ayakkabı kutusundan ev yapar hafta sonu Gazetelerin promosyon olarak verdiği Karton Bebekleri heyecanla beklerdik. En kötüsü de Kağıt elbiseleri Bebeklere takabilmek için elbiselerin ...
SELPAK KUTUSUNDAN NASIL GİTAR YAPILIR RESİMLİ ANLATIM
Selpak Kutusundan Müzik Aleti Okul Ödevi İçin Gitar Yapımı Son zamanlarda öğrencilerin Evde ses çıkaran müzik aleti yapma ödevleri için Kartonlardan ve materyallerden , atıklardan Nasıl Çalgı yapılır sizlerle paylaşıyorum. Bugün Kartondan telleri ve omuzuna asacağınız askısı olan Karton Gitar yapılışı resimli anlatıma bakarak öğreneceğiz. Karton mukavva ve Selpak mendillerinin boş karton kutusundan ...
KAĞIT SARMA YÖNTEMİ İLE KUŞ YAPIMI
Kağıt telkari dediğimiz kağıt katlayarak yapılan duvar süsleri son yıllarda hobi dünyasının gözdeleri arasında yerini aldı.Quilling dediğimiz Kağıt sarma yöntemi ile çok güzel ve farlı şeylerin yapıldığını biliyoruz. Fakat bunun için nasıl bir kağıt kullanılıyor) .Quilling kağıdı ince şeritler halinde kesilerek değişik şekil ve boyutlarda kağıtları sararak rulolar halinde getirilerek ...
FİMO HAMURUNDAN MAVİ BEYAZ BONCUK ÇALIŞMASI
Polimer Kil Fimo Hamuru İle Mavi ve Beyaz Desenli Boncuk Yapılışı Yine harika bir Mavi Beyaz Fimo Boncuk Deseni çalışması ile sizlerleyiz.  Buradaki mavi tonlarını elde edebilmek için ayrı,ayrı Fimo hamuru almanıza gerek yok. Yapacağınız tek şey koyu mavi hamurdan küçük parçalar kopararak beyaz hamurla birleştirip biraz yoğurduktan sonra değişik mavi tonlarında ...
EŞARP İLE ŞALVAR PANTOLON NASIL DİKİLİR
Modası hiç bitmeyen Bayan Şalvar Pantolonları sevenlere evde kendiniz çok kolayca Büyük boy Eşarp ile Şalvar Pantolon Dikilişini resimli anlatımlı olarak öğrenebilirsiniz. Resimdeki hanımın diktiği bu güzel Şalvar Modeli için çok az malzeme ve dikiş bilgisi yeterli. Dikiş makinesi olmayanlar da Evde el dikişi ile Şalvar Pantolon dikebilirler. Eşarp kumaşı yakar diye ...

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

11 thoughts to “FARKLI ŞEKİLLERDE KULLANILAN KEÇE ÇANTA”

  1. Bu tür örneklerde internetten alıntıdır diye belirtmenizde fayda var.

    Genelde japon örnekler biraz görseli abartılmış ya da fabrikasyon dediğimiz görseller olduğu için el dikiminde aynı kalitenin olması imkansız. İlaveten tam ölçüler olmama gibi bir durum da söz konusu hani internetten alıp denenmemiş yemek pasta tarifleri gibi düşünün.

    Dikiş tecrübesi olmayan arkadaşlar denenmiş ölçülendirilmiş olarak veren arkadaşların bloglarına bakar ordadan örnekler alırlarsa veya sormadan kesim yapmazlarsa ya da önceden basit patiska kumaşlardan kesim yapıp denerlerse hayal kırıklığının ve moral bozucu tartışmaların önüne geçmiş olurlar. Bol dikişli günler :)

  2. Size inanamıyorum madem ölçü tutmuyor neden verdiniz kalıbı keçeyide fermaurada dikiş parasınıda ziyan ettim ve olmadı gerilen sinirlerimde cabası sakın yapmayın kalıbın ölçüleri yanlış çünkü

    1. Ya Sevda hanım makale içinde bir ölçü verilmiş mi? hayır siz hangi ölçüden bahsediyorsunuz. Ben resimler arasında sadece bir tane örnek olarak kalıp verdim.Makaleye bakmadan sadece resimleri inceleyerek iş yapıyor olmayınca beni suçluyorsunuz yapmayın Allah aşkına

  3. Dilek Hanım çalışmalarınız çok güzel, bende kendi boş zamanımı değerlendirmek ve değişiklik olsun diye sizin kalıbını verdiğiniz lacivert fermuarlı çantadan dikmek istiyorum. Kalıbını alıp fotokopi ile büyüttüm ve yapmaya çalıştım ama bu kalıpla yaptığım sizin yaptığınız gibi düzgün durmuyor kalıbın tam ölçülerini nasıl belirlediniz. kalıbı ortadan katlayınca üst kısmı birbirine denk gelmiyor. Yardımınız için şimdiden teşekkürler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir