FACEBOOKA NASIL VİDEO YÜKLENİR
Facebooka Video Yükleme

FACEBOOKA NASIL VİDEO YÜKLENİR


FACEBOOKA NASIL VİDEO YÜKLENİR

Facebook dünyanın en büyük sosyal ağ özelliğine sahip bir sitedir. Aynı zamanda dünyanın Google sitesinden sonra da ikinci en büyük web sitesidir. Facebook, üniversite öğrencisi Mark Zuckerberg tarafından üniversiteyi bitirme tezi olarak düşünülmüş bir proje olup amacı eski arkadaşlarınızı bu sitede kolay bir şekilde bulup iletişim kurmayı amaçlanmıştır. Bir üniversite tezinin bu kadar başarılı olabileceği kimin aklına gelebilirdi?

Facebook çoğu kişi tarafından arkadaşlık sitesi olarak düşünülse de benzerlerinden çok daha üstün bir alt yapıya sahiptir ve daha çok kullanılma amacı içerisinde her türlü videolarınızı, görüşlerinizi, fıkralarınızı, hayranı olduğunuz kişileri paylaşmanıza da olanak sağlamaktadır. Facebook?un en çok tercih edilme sebebi bu tür paylaşımlardır.

Facebooka Video Yükleme

Facebook sitesinin gelişimiyle birlikte sosyal ağın dışında eğlence ve oyun sitesi olma yolunda da başarılı bir çizsgi çizmiştir ve şu an içerisinde bulunan uygulamalar dünyada en çok oynanılan uygulamalar arasında yerlerini almaktadırlar. Bunlardan en bilindik olanı ise Farmville uygulamasıdır.

Facebook?da diğer sosyal ağ sitelerinden yine farklı olarak istediğiniz bilgilerinizi paylaşabilir, istediğiniz bilgileri gizleyebilir, istediğiniz fotoğraflarınızı yalnızca istediğiniz kişileri görmeyi sağlayabilirsiniz. Bunlarla beraber çevirimiçi sohbet konusunda da ajax uygulamasını bizlerle buluşturarak msnde konuşuyormuş gibi anlık iletiler göndererek de iletişim kurabilmektesiniz.

Facebook?da video paylaşabilmek için;

Öncelikle facebook mail adresiniz ve şifreniz ile giriş yapın.
Kendi profilinizin olduğu sayfaya geliniz.
Duvar, fotoğraflar gibi sekmelerin yanında video alanı da var ise tıklayınız yoksa aynı hizadaki + video sekmesini ekleyiniz.
Ekledikten sonra sekmenin üzerine gelerek göz at butonunu tıklayınız ve bilgisayarınızda bulunan videoyu seçiniz ve tamam butonuna basınız.
Videoyu yükledikten sonra videoyu düzenle bölümüne girip başlık ve gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın