Menü Kapat

EVE KAĞITLA ÇOCUKLU KALEMLİKEva kağıdını kullananlar bilir fakat bilmeyenler için öncelikle malzemeler ve eva hakkında bilgi vererek başlamak istiyorum . Eva kağıdı süngerimsi rahat şekillendrebileceğiniz bir nevi kağıt türüdür. Hobi malzemesi ve okularda verilen bir çok proje ve performans ödevini yaparken kullandığınız karton yerine geçecek iyi bir alternatiftir. Eva çeşitlerine gelince ince eva,kalın eva,düz eva,desenli,tek yüzeyi yapışkanlı olan eva kağıtları olarak bir çok çeşidi mevcuttur. Eva Nerelerde satılır ? Eva kağıdını hobi malzemesi satan dükkanlardan,online hobi malzemesi satan sitelerden ve büyük kırtasiyelerden temin edebilirsiniz. Eva kağıdı fiyatları evanın çeşidi ve türüne göre değişiklik gösteriyor. 10 renkten oluşan  Düz Renk Eva kağıtları 7 ile 9 tl arası tl (2 mm kalınlığında ve A4 kağıdı boyutunda)  Desenli,dalgalı,simli,yapışkanlı Eva Kağıtlarının fiyatlarıda 10 adeti 10 tl satılıyor. Şimdi malzememiz hakkında yeterince bilgilendirdikten sonra gelelim Eva kağıttan yapılan çocuklu kalemlik yapılışına Eva kağıdı ilginizi çektiyse Bunlarada bakmak isteyebilirsiniz.

teneke-konserve-kutusundan-cocuklu-kalemlik-yapma
teneke-konserve-kutusundan-cocuklu-kalemlik-yapma

teneke-konserve-kutusundan-cocuklu-kalemlik-yapma-1
Çocuğun yüzünü biraz renklendirmek için pastel boyalardan faydalanıyoruz.
teneke-konserve-kutusundan-cocuklu-kalemlik-yapma-2
Kalıptan faydalanarak kestiğimiz kumaş şapkayı üst kısımlarından çocuğun kafasına yapıştırıp beyaz eva kağıdından göz yapıp içine siyah keçeli yada pilot kalemle siyah kısmını çizip ağız ve burnunuda yaptıktan sonra tamamlıyoruz.
teneke-konserve-kutusundan-cocuklu-kalemlik-yapma-3
İki resim birbirine çok benziyor fakat burda Eva Erkek çocuğunun saçlarını kumaş şapkasının altına kamufle edilerek yapıştırıldığını görebilirsiniz.
teneke-konserve-kutusundan-cocuklu-kalemlik-yapma-4
Burası çocuğun gövdesi pastel boyalarla resimdeki gibi boyayarak biraz daha gerçekçi ve hoş görünmesini sağlıyoruz. İsterseniz yukardan bitmiş haline bakarakta boyayabilirsiniz.
teneke-konserve-kutusundan-cocuklu-kalemlik-yapma-5
Çocuğun askısı
teneke-konserve-kutusundan-cocuklu-kalemlik-yapma-6
Şimdi teneke konserve kutusunun çevresini eva kağıtla kaplıyoruz. Burda tek tarafı yapışkanlı eva kullanırsanız işiniz çok kolaylaşır.
teneke-konserve-kutusundan-cocuklu-kalemlik-yapma-7
Teneke kutunun ağız kısmında farklı bir renk eva daha kullanıyoruz
teneke-konserve-kutusundan-cocuklu-kalemlik-yapma-8
Eğer bu tarz şeyler yapıp satarak para kazanmayı düşünüyorsanız teneke kutunun içini ya boyayın yada kumaşla kaplayarak daha profosyonel ellerden çıkmış bir görüntü vermesini sağlayabilirsiniz.
teneke-konserve-kutusundan-cocuklu-kalemlik-yapma-9

Siyah renk bir Eva kağıdının üzerine tüm yaptıklarınızı yapıştırdıktan sonra ellerinide yapıp teneke kutunun içine düzgünce yapıştırınız. İnce şeritler halinde eva keserek süslememizi tamamlıyoruz

chaves molde
kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir