EVDE PUF BEBEK YORGANI DİKİLİŞİ
DIY-puf-bebek-minderi-yapimi

EVDE PUF BEBEK YORGANI DİKİLİŞİ


Bebekler için puf el yapımı yorgan ve alt açma battaniyelerini görmüşsünüzdür. Resimli anlatıma baktığınızda ne anlatmak istediğimi anlamışsınızdır. Hani şu küçük kumaş parçalarının içine elyaf konularak kare kare görünen şirin minderlerden bahsediyorum.

Gelelim evde bebek yorganı nasıl yapılır. Tabi az önce dediğim gibi siz bu puf örtü yorgan olarak ya da  beşik çevresine koruyucu olarak,Fortbebe ve bebek arabasında minder olarak ve alt açma ünitesi gibi kullanabilirsiniz. Size tavsiyem bebeğinizin uzun süre üzerinde uyumasına izin vermeyiniz ya da 2 kat çarşaf örtükten sonra yatırınki bebek terlemesin.

Puf yorgan için malzemelerimiz desenli kumaş,elyaf,iğne,makas ve iplik. Öncelikle 10 santim kadar genişlikte uzun şeritler kesiyoruz kumaşımızdan. Bunları aynı boru gibi duracak şekilde tersten dikip yüzüne çevirdikten sonra sosis gibi görünecek şekilde içine elyafları eşit olarak dolduruyoruz.

Sosis gibi görünen puflarımızıyarısını  yan yana dizdikten sonra bir tarafından birleştirerek diktikten sonra diğer yarısınında bir tarafını dikin ve resimdeki gibi bir altan bir üsten kabarcık küçük kareler olacak şekilde örün. Örme işlemi bitince kenarlardaki açık olan yerleri dikin ve yorganın kenarlarına biye veya kenar danteli örerek daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz.

DIY-puf-bebek-minderi-yapimi
DIY-puf-bebek-minderi-yapimi

 

Bir cevap yazın