EVDE HİNDİSTANCEVİZLİ ÇİKOLATA NASIL YAPILIR
evde-cikolata-nasil-yapilir

EVDE HİNDİSTANCEVİZLİ ÇİKOLATA NASIL YAPILIR


Bugün sizlere evde nasıl çikolata yapılır onu göstermek istiyorum.  Bu tarz içi hindistan cevizli çikolatalara bayılan bendeniz için en kısa sürede yapılacak lezzetler içinde yer alacak. Fark edeceğiniz gibi resimli anlatımdaki ben değilim sanırım anlatımı yapanda bir erkek resimlerden anladığım kadarıyla.

Neyse kadın yada erkek yaptı farketmez sonuç harika görünüyor. Burda rendelenmiş hindistan cevizi kullanmışlar fakat bunların paket halinde hazır rendelenmişi yada baharatçılarda gramla satılanlarıda mevcut. Yapacağınız çikolata kadar hindistan cevizinin içine hamur kıvamına getirecek şekilde hazır krema ve 70 gram kadar pudra şekeri  koyup yoğurduktan sonra nasıl isterseniz elinizle şekillendiriniz.

Düz bir tepsi yada borcama yağlı kağıt serdikten sonra Benmari usulu hazırlayacağınız çikolatanın içine yaptığınız hindistancevizlerini batırıp iyice çikolataya bulayın ve buzdolabında yaklaşık 2 saat kadar beklettikten sonra afiyetle yiyebilirsiniz.

Benmari usulü sıvı çikolata nasıl yapılır

Oncelikle bir paket bitter yada normal çikolatayı (Marketlerde satılan 1,5 tl çikolatalardan 2 adet işinizi görür) Celik bir kabın içinde küçük parçalara ayırınız ve içine 1 yemek kaşığı tereyağ ekleyiniz. Daha büyük bir kapta su kaynatın ve bu kaynar suyun buharında çikolata kasesini tutup çikolata ve tereyağı karıştırarak erimesini sağlayınız. Burda unutmamaınz gereken Çikolata ve tereyağın bulunduğu kap suyla temas ederse çikolata yanar bu yüzden sadece suyun buharından faydalanmalısınız.

Çikolatanız eridikten ve soğumasına yakın hindistan cevizli iç harcını şekillendirip çikolataya batırıp 2 saat buzdolabında bekletiniz. Afiyet olsun.

evde-cikolata-nasil-yapilir
evde-cikolata-nasil-yapilir

Bir cevap yazın