EVDE DENİZ GÖRÜNÜMLÜ SAHNE YAPILIŞI
Kartondan Sahne Yapılışı

EVDE DENİZ GÖRÜNÜMLÜ SAHNE YAPILIŞI


Kartondan yapılan faliyetleri paylaşmaya devam ediyorum.insanlar yaratıcılıklarını ve el becerilerini zekalarını kullanarak ne kadar güzel şeyler yapıyorlar. ben daha önce hobi ve öğrencilere adlı menülermdede göreceğiniz gibi kartondan ve çeşitl meteryallerden yapılma bir çok faliyet , etkinlik paylaştım sizinle. şimdide Bir deniz Sahnesi, yada Tiyotro sahnesi olarakta değerlendirebileceğimiz bir etkinlik paylaşıcam. hatta aynı teknikle büyük bir karton koli kullanarak oyuncak bebek evi yapımında fikirde veriyor.

Kartondan Sahne Yapılışı

etkinliğimiz için resimdeki gibi bir karton koliyi, kutuyu sahne olarak kullanıcaz.kutumuzun içini ve dışını resimdeki gibi boyuyoruz. bunu sulu boya yada akrilik yada benzeri boyalarla yapabiliriz.6 adet uzun şerit karton kesiyoruz.bunları sahnemizi hareket ettirebilmekiçin kullanıcaz.falçata yardımı ile kolinin yan taraflarına resimdeki gibi 6 adet olucak şekilde kesiyoruz. bunlara birazdan uzun çubuklar halinde kestiğimiz kartonları yerleştircez. unutmayın bunlar sahnemizdeki resimleri ileri geri çekerek haraket ettirmemizi sağlıyacak.kartonun içini deniz ve gökyüzü konseptine uygun olması için mavi boyadık.


kayığın içinde oturacak olan kedi ve köpek şeklini bir kartona kesip resimdeki gibi kesiyoruz. başa bir kartondan kayık şekli kesip üzerini yeşile boyuyoruz . az önce çizip, çizip,boyayıp,kestiğimiz kedi ve köpeğin altına tutka sürüp kayığın boyasız tarafına gelicek şekilde yapıştırıyoruz.bu kayığı ilk karton çubuğumuzu yerleştirip tam ortasına yapıştırıyoruz.diğer karton şeritlerimizi kayığın önüne takıcaz onlarada deniz dalgası görünümünü verdiğimiz resimleri yapıştırıcaz

yaptığımız dalga görünümlü kartonlarıda aradaki ve öndeki  diğer şeritlere uygun şekilde yapıştırdık.sahnenin şekini çizp kestik boyadık resimdeki gibi sahnenin üstüne bir parça karton yapıtırıp sahneyi tamamlıyoruz.

Kartondan Sahne Yapılışı

This Post Has 2 Comments

  1. BenAy

    Teşekkürler Dilek Hanım Çocuklar bu tip şeylere bayılıyorlar hele hele ki; oturup onlarla bir şeyler üretince çok mutlu oluyorlar Ben galata kulesi yapımı ararken sizi tesadüf gördüm
    tekrar Teşekkür ederiZ

Bir cevap yazın