EVA KAĞIDI VE HOBİ ÇUBUKLARINDAN ÇİT YAPIMI
hobi-cubuklarindan-cit-yapilisi-2

EVA KAĞIDI VE HOBİ ÇUBUKLARINDAN ÇİT YAPIMI


Ev,çiftlik,tarihi eser,cami veya benzeri maketlerde bir çit yapmanız gerekiyor. Nelerden,nasıl çit yapılır merak ediyorsanız bu işinizi görebilir.Dondurma çubuklarını biriktirmekle uğraşamam diyorsanız 5 tl 50 lik hobi çubuklarını büyük kırtasiyelerden ve hobi malzemesi satan dükkanlardan alabilirsiniz. Eva kağıdı çit. Eva kağıdı hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Burdan bakınız. Şirin karton kutu evin bahçesini bu şekilde bir çitle çevrelerseniz
harika olur.

hobi-cubuklarindan-cit-yapilisi-2
hobi-cubuklarindan-cit-yapilisi-2

hobi-cubuklarindan-cit-yapilisi hobi-cubuklarindan-cit-yapilisi-1

hobi-cubuklarindan-cit-yapilisi-3 hobi-cubuklarindan-cit-yapilisi-4

 

İsterseniz hobi çubuklarını Akrilik veya guaj boyayla istediğiniz renkte boyayabilirsiniz. Resimdeki örnekte beyaz rengi terciğ etmişler. Hobi çubuklarının ince ve geniş olan boyları vardır. 4 adet ince hobi çubuğunu enine iki adet büyük ve geniş hobi çubuğu yapıştırarak birleştiriniz.

hobi-cubuklarindan-cit-yapilisi-5 hobi-cubuklarindan-cit-yapilisi-6

Bu çitin arkadan görünüşü arka yüzünü boyayıp boyamamak size kalmış.Çitin çevresindeki çiçekleri ve yandaki gibi yeşil çimleri şekil vererek kesin yapıştırınız. Çitteki çiçekleri renkli eva kağıdı kullanarak çiçek şekli oluşturunuz ve kalemle içini süsleyin  en sonunda hepsini çitin etrafına yapıştırınız. Bu etkinliği süs amaçlı veya sadece çit olarakta kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın