Yemekler EV YAPIMI ŞERBETLİ LOKMA VİDEOLU TATLI TARİFİ

EV YAPIMI ŞERBETLİ LOKMA VİDEOLU TATLI TARİFİ

858
ev-yapimi-tatli-lokma-tarifi
ev-yapimi-tatli-lokma-tarifi

Sevgili Aynur Hanımdan meşhur Tatlı İzmir Lokması.Türkçe Videolu anlatımlı olarak izleyeceğiniz Lokma Nasıl

ev-yapimi-tatli-lokma-tarifi
ev-yapimi-tatli-lokma-tarifi

Yapılır?Ev yapımı Lokma İzmir de hayır yapmak isteyenlerin lokmacı çağırarak yaptırdığı ve dağıttığı şerbetli Tatlı veya sade olarak yenilen bir Hamur işi Tarifi.

Lokmayı İzmir de sevmeyen yoktur. Kim Allah rızası için bir şeyler yapmak istese Lokmacı ile anlaşır lokmacı arabasını alır ve isteğe göre 250-500 kişilik Lokma yapılır ve yoldan geçenlere hayır olarak dağıtılır.

Lokma sade olarak yapılır isteyenlerin lokmasına şerbet akıtılır. Yani İzmir de Lokma dediğiniz de bilmeyen,yemeyen yoktur.

Biz bir Dönem Muğla/Bodrum’a yerleşmiştik. Tabi bu Lokmayı herkes her yerde İzmir de olduğu gibi hayrına dağıtmıyor(muş) muş diyorum çünkü Bodrum da içinde 6-7 tane bu Lokmadan olan tabak bundan 6 sene kadar önce 4,5 liraya satılıyordu.

Videoda Lokma Tarifini anlatan ve yapan Aynur hanım Almanya da yaşayan bir gurbetçimiz.Kendisinin Yemek videolarını paylaştığı “Aynurun Yemek ve Pasta Tarifleri” adında kanalı var. Yemek videoları izlemeyi ve yeni Yemek Tarifleri ilginizi çekiyorsa lütfen kanala Abone olarak Aynur hanıma desteğinizi esirgemeyiniz.

Sitemde zaman,zaman Yemekler yazan menüde resimli ve videolu anlatımlı Tariflere de yer veriyorum. Yemekler buraya tıklayarak tüm nazarca yemek tarifleri bölümüne bakabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz