Menü Kapat

sisle-en-zade-zigzakli-orgu-modeli

EN SADE ZİGZAK ŞİŞ ÖRGÜSÜ VE YAPILIŞISadeliği sevenlere, bayan örgüleri, bayan yelek modelleri için En Sade Zigzak Örgü şiş modeli tarifi ve yapılışı.

Başlangıcı Zigzak şeklinde olan Etekleri dalgalı, etek ucu kıvrımları ile yelek modelleri, atkı ve şal modelleri için ideal bir örgü modeli.

Bu şekilde Sade Örgü modelleri örebilir üzerine daha sonra yaptığınız modele göre çiçek ve farklı şeyler ile süsleyebilirsiniz.

sade-harosa-zikzak-orgu-desen-videosu
sade-harosa-zikzak-orgu-desen-videosu

Olduğu gibi böyle sade dökümlü Bayan Hırkalar, Yelekler çok güzel Batik ipler ile şal modelleri örebilirsiniz.

Ayrıca Boncuklu Serpme Bebek Yelek Hırka Takım tarifinde ki gibi Ajurlu Boncuklu Örgülere de bakabilirsiniz.

Gönül hanımın video da bahsettiği bu örneğin Ajurlu olan Ucu Kıvrımlı Yelek Modeline buradan bakabilirsiniz. Yaz için daha uygun.Kışlıklar için Ajursuz Zigzak modelini öneririm.

Zig zag knitting pattern-Bu örnek sadece 1 sıradan oluşuyor ve sürekli model tekrarı ile örülüyor.yani çok ama çok kolay bir örgü.

Bize örgü tarifi gösteren Gönül Hanım model ile Bayan yelek örmek isteyenlere, yeleğin düğme biyesini 5 ya da 6 diş haraşo örgü yapmalarını öneriyor.

sade-haraso-orgu-zigzagli-model
sade-haraso-orgu-zigzagli-model

Bu görmüş olduğunuz fotoğraftaki Sade zikzak örgüsü 51 ilmek atılarak 3,5 numara şiş ve orta kalınlıkta bir ip ile motif çıkarılmış.

Bebek battaniyesi örecek olanlar tahminen 90 x 91 boyutlarında battaniye için, normal boyutlarda bir bebek battaniyesi için 290 ilmekle atılarak başlanabilir.

Bu Örnekle Battaniye ölçüsü 3,5 numara şiş ve orta kalınlıkta bir ip kullanıldığında öneriliyor.

Ama eğer siz battaniye ya da yelek modeli yapacaksanız, daha kalın 4-5 numara şiş ile kullananlar Battaniye ilmek başlama sayısını 290 ilmekten daha az yapmalı.

Model anlatımı,Videosu ve Görselleri Gönülden Örgüler Kanalına Aittir.Emeklerine Sağlık Gönül hanımcım.

Sade Ajursuz Zikzak Örgü Videosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir