Örgü Modelleri ELTİMİN SIRALI İNCİLERİ BONCUK OYASI TARİFİ

ELTİMİN SIRALI İNCİLERİ BONCUK OYASI TARİFİ

2799
eltimin-incileri-boncuk-oyasi-tarifi
eltimin-incileri-boncuk-oyasi-tarifi

2 Sıralı Yeşil İnci Boncuk Oyası Tarifi.Ben Şıkır,Şıkır Boncuklu,İncili Oyaları çok severim.Sizlere de Çok Kolay Eltimin İncileri 2 Sıralı Tığ Oyasının Tarifini sizler ile Paylaşmak istedim.

Oya Modelini bizlere gösteren Bayan Arapça konuşuyor. Sizin yapacağınız elini iyi izlemek.Zaten çok fazla zincir atma yok.Yani sadece izlemeniz bile yeter.İki sırada aynı teknikle Yeşil inciler ile yapılıyor.

Öncesinde Türkçe Videolu Gelinlere Gösterişli Oya Modeli görebilirsiniz.

2. Sıradaki tek fark Boncukların üstüne Pimpirikler yapılıyor.21 Numara Tığ,Yeşil Cam İnciler ve Beyaz renk Oya ipi kullanılmış.

yesil-incili-sirali-oya-modeli-yapilisi
yesil-incili-sirali-oya-modeli-yapilisi

Bu Şekilde Sıralı İnci Oyalarını Tülbentlere  ve Yazmalara çok rahat kullanabilirsiniz. Hem Düz hem Desenli Yazmalara çok yakışacaktır.Boncuklu Namazlık Örtüleri ve Yeşil Boncuklu Mevlüt Oyası harika olur.

İsterseniz Tek sıra yapın üzerine 2. sırada ki gibi Pimpirikler yapın.Ya da 3-4 sıralı çok boncuklu cıvıl,cıvı oyalar yapabilirsiniz.

eltimin-incisi-tig-oyasi-yapimi
eltimin-incisi-tig-oyasi-yapimi

İp üzerine Boncukları geçirmeyi unutmayın.İncileri ve Uygun başka Boncukları model de olduğu gibi ya da değiştirerek uygulayabilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz